Hayata Dair Unutamadığınız Anı'lar!

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
bir gün özge ile otobüste gidiyoruz (özge 4 - 5 yaşlarında) karşılıklı dörtlü koltukta oturuyoruz.. karşımızda bir bayan var.. (özge küçükken çok sevimli bir bebekti.. dışarı çıktığımızda mutlaka birileri özge ile sohbet ederdi..) özge bayanla bakışmaya, tebessüm etmeye başladı.. bende onlara eşlik ettim........ :) ederek :)

aradan biraz zaman geçti.........özge bana; (gözü de bayanda.. bayanla hala birbirlerine bakıp tebessüm ediyorlar..) ''anne'' dedi.. ''efendim'' dedim.. ''şu kadın ne kadar çirkin''..........demez mi.......!!! ayyyy,,,, yüzümdeki tebessüm dondu o an.........ne kadar utandım........bayanda çok kötü oldu..

çocuk işte............çocuktan al (gerçek) haberi derler ya......... :)

gülümse_hayata

Üye
Üye
Hiç unutamadığım bir anı da benim var aklıma geldikçe gülerim...

Büyük oğlum o vakitler daha 5 yaşında üsküdar meydanındaki otobüs duraklarındayız. Oğlum bir an anne anne dedi çok sıkıştım demesin ne yapacaktım. O anda eşime döndüm ve bir tuvalet falan bak çocuk çok sıkışmış dedim tam böyle konuşurken bir an ayaklarımızın yanından bir şey akmaya başladı bu ne demeye kalmadan bir dönerim ki arkama benim ufaklık indirmiş pantolonu işiyo oğlum ne yaptın dedim.

Sizi beklersem üstüme işerdim demesinmi o an güleyimmi utanayımmı etraftan bilemedim şaşkına dönmüştüm.Şimdi oğlum 21 yaşında ona diyorum böyle yaptın Üsküdar meydanında afferim bana doğru olanı yapmışım sizin keyfinizimi beklicektim diyor.

F

Fırtına

Guest
ilköğretim 4. sınıfa gidiyordum.. okulumuzun bahçesinde tuvalet kuyusu vardı.. bir gün teneffüs yaparken herkesi bir koşuşturmaca aldı.. ve bende arkadaşlarımla o yöne doğru koştum.. tuvalet kuyusunun başına geldik.. okuldaki öğrencilerden biri tuvalet kuyusuna düşmüştü.. ben gittiğimde kuyunun başında okul müdürü ve öğrenciler vardı.. kuyuya düşen çocuğun sadece kolu gözüküyordu.. okul müdürü hiçbir şey yapmıyordu.. öylece bakıyordu.. ( biz gelmeden okulun hizmetlisine haber göndermiş, onun gelmesini bekliyor....muş..!!! )

biz çocuk yüreğimizle kuş gibi çırpınıyorduk.. çocuğun kolu yavaş yavaş yok olmaya başlamıştı.. ve yok oldu..!!! o an'da okulun hizmetlisi geldi.. kuyuya eğildi ve kolunu kuyunun içine daldırdı.. ve çocuğun kolunu yakaladı.. kuyudan çıkardı.. hemen yapılması gereken ilk yardımı yaptı.. çocuk yaşıyordu.. (çok şükür..) o an'a kadar ambulansa haber verilmişti.. ambulans geldi ve çocuğu hastaneye götürdü.. arkadaşımız kurtulmuştu..!!!

yaşadığım bu olayı hiç unutmam..
müdür tuvalet kuyusu diye çocuğa yardım etmiyordu.. ben gittiğimde çocuğun kolu dışardaydı.. kolunu tutup çocuğu kuyudan çıkarabilirdi.. göz göre göre çocuğu ölüme terkediyordu..!!! okulun hizmetlisi olmasa/gelmese idi çocuk ölmüştü..!!!

F

Fırtına

Guest
10 sene evvel bir ara psikologa gidiyordum..
her gittiğimde doktorumla sohbet ediyorduk..

gittiğim günlerden bir gün doktorum bana dedi ki;
''nuran hanım seninle sohbet ederken ben hasta, sen doktor oluyorsun.. seninle sohbet etmek beni rahatlatıyor, rahatlatıyorsun beni..'' demişti..

F

Fırtına

Guest
11 sene evveldi..
bir gün özlem ve özge ile evde oturuyoruz.. sağımda özlem, solumda özge..
kızlara dedim ki; ''ben ölmek istiyorum..'' özlem hemen duygusallaştı ve ''anneciğim sen ölürsen bende ölürüm..'' dedi.. özge biraz düşündü ve ''siz ölürseniz beni babama kim götürecek..?'' dedi.. özlem özge ye dedi ki ''şunun düşündüğüne bak, biz ne derdindeyiz bu ne derdinde..'' özge de dedi ki ''ne yapayım yani, siz ölmek istiyorsunuz diye bende mi ölmek isteyeyim..?''

o anda kızları analiz ettim;
özlem çok duygusal, özge çok mantıklı bir insan dı.. hala da öyleler.. özlem duyguları ile hareket eder, özge mantığı ile hareket eder..

Tekerlekli Sandalye