Haziran ayı içinde boş olan bütün kadrolar dolduralacak

turanerol

Üye
Üye
hayırlı akşamlar öskan bey benım bır sorum olucak kız cocukları 18 yaşina geldıgınde 2022 maşlari kesiliyormu

sabahcıkahvesi

Üye
Üye
bu kura çekiminden haberi olan varsa ve nasıl oldugunun bilgilendirmesini bilen varsa bi yardımcı olması i olur arkadaşlar..

mikailtas

Üye
Üye
ÖZKANCEY BEY şimdi benim bu açıklamada anladığım özürlü olarak 4 gurup var
ben görme özürlüyüm görme özürlülerlemi yarışacam atamalarda
görme özürlü alınan yere işitme engelli başvuramıyor
ben kendi alanımda mı yarışacam yani böyleyse görme özürlü olark şansımız nedir

YassaX

Üye
Üye
mikailtas; 4 Ana Grup var ; 1-) Genel 2-) Görme 3-) İşitme 4-) Zihinsel ; Zaten herkes kendi grubunun sorularını yanıtladı ve sıralama mezuniyete gore yapıldı.. Atamalarda hem mezuniyet, hem özür grubu, hemde mesleğe göre yapılacağı düşüncesindeyim.. Mantıklı olanda budur ... Ancak; ÖMSS nin bir öncesi ve örneği olmadiği icin ; bekleyip göreceğiz. Tercih Kılavuzunun yayınlanmasını beklememiz gerekir.. 10 ila 15 Hazirana kadar yayınlanır diye Tahmin ediyorum ..

Saygılar ...

muneza

Üye
Üye
Özkancey Size katılıyorum Bir sorum var Bir işte çalışıyormusunuz diye sorbilirler mi ?

YassaX

Üye
Üye
muneza; 3 EKİM 2011 Tarihinden Yayınlanan ÖMSS Yönetmeliğine göre Atama sonrasında ; atandığın kurumda 5 kişilik bir komisyon toplanıp; bir değerlendirme yapacaklar ... Ancak bu değerlendirme Yüzyüze mi ( Yani Mülakat Şeklinde mi ? ) yoksa Evrak bazında mı ( Özürlü Raporu, Sınav Sonuçları , diğer evraklarımız ) olacak henuz net değil ... Buradaki ana amaç; atandiğin iş işe Özrünün uygun olması ... Burada yüzyüze mülakat olursa; nerelerde çalıştın, ÖMSS sonucuna kadar çalışıyor muydun, rahatsızlığının iş hayatına olumsuz etkileri neler vs soruları olabilir.. Ama dediğim gibi ÖMSS nin bir Öncesi olmadiğindan ancak bu tarz yorumlarda bulunuyorum ...

Saygılar ...

muneza

Üye
Üye
Evet katılıyorum Özkancey mantıklı bu konuşmalar % 100 katılıyorum ki dewdiğiniz gibi tahmin kapasiteniz yüksek abi sizin sen blmiceksin bizmi bilecez :)
5 kişilik bir komisyonda Mülakat ve evrak bazı özür durumu gibi gibi sorular sorabileceği kanısındayım

YassaX

Üye
Üye
muneza ; Teşekkür Ediyorum Duygu ve Düşüncelerin icin... Yani şoyle bir Durumda olabilir : Evrak Bazında Derken; O komisyon yüzyüze sizi görmeden; sadece Özürlü Raporu, Sınav Sonucu , Atandığın işin nitelikleri, Diğer Evrakları görüp kendileri direk uygunluk verip ya da vermeyebilirler ... Bu şekilde de olma ihtimali olabilir ... Bilemiyoruz, Biraz daha sabredip; Öncelikle Güzel bir Tercih Listesi oluşturup, istediğimiz ile ve işe atanmaya bakmamız lazım.. Herkesin Hakkında Hayırlısı Olsun ... Saygılar ....

muneza

Üye
Üye
Özkancey şimdi kpss orman bakanlığından bir kontenjan açıldı tekirdağ da Ben 2010 da girdim hiç çalışmadan 59. almıştım çok ön lisans ömss 76 aldım
Tekirdağ or işletme müd telefon çektim iş kur ilk 3 e girsin gerisine biz kara veriyoruz dediler Şu diyologlar geçti aramızda
Engel durumunuz ne
Yürüme zorluğu varmı
Bilgisayar sertifikası pc kullanmayı biliyormusun
Mesailere kalabilirmisn
Nerede oturuyorsunuz
İlk 3 e giremedim yüksek puan nerden baksan 72 75 puan ile başvuran vardı en son 3 kişi 60 puan dı
Yani İşe uygunluk derecesi önemliymiş meğer

YassaX

Üye
Üye
muneza ; mutlaka önemli ... Ancak; ÖMSS de Atanmadan sonraki ; Yapılacakları bilemiyoruz... ÖMSS Yönetmeliğinde Yaziyor .. Ancak; Detay Berlitilmemiş ...Aslinda daha cok önemli olan şu : Özürlü Raporunuzda Ön yüzde ağ Alt Köşede " Çalıştırılamayacağı İş Alanları " Yazıyor ... O bölümde yazan ile; Atandiğin Kurumdaki işin niteliğinin uygunluğuna karar verilecek ... Hakkımızda En Hayırlısı Neyse O Olsun...

Saygılar ...

karamel

Üye
Üye
egribey; Evet 29 Nisan 2012 de Sınav Olacak, Haziran 2012 de de Atamalar olacak..Su anda bir aksilik cıkmassa gorunen odur

özkan bey bişe sorcamm eylülde atanacak mı yoksa ne zaman...devlet tatile giricek ya herkes eylülde iş başına yani dogru muyum://

YassaX

Üye
Üye
karamel ; Devlet Tatile hic bir zaman girmez.. Meclis , Okullar , Adli Tatil, Diğer işlemler devam eder.. Devlette Süreklilik esastır.. Haziran Ayinda ; Tercih Kılavuzu yayınlanacak ; Muhtemelen; Haziran Sonuna kadar süremiz olacak, Temmuz Ayının ilk yarısında da atamalar belli olur dusuncesindeyim

karamel

Üye
Üye
karamel ; Devlet Tatile hic bir zaman girmez.. Meclis , Okullar , Adli Tatil, Diğer işlemler devam eder.. Devlette Süreklilik esastır.. Haziran Ayinda ; Tercih Kılavuzu yayınlanacak ; Muhtemelen; Haziran Sonuna kadar süremiz olacak, Temmuz Ayının ilk yarısında da atamalar belli olur dusuncesindeyim

anladımm atamalar uzun sürmez inş...bi yayınlansın herşey netleşir...

YassaX

Üye
Üye
karamel ; Tercih Kılavuzu 10 Gun içinde yayınlanır dusuncesindeyim... Tercih Kılavuzunu T.C. No ve Şifremizle girip Doldurmamizin Süresi de Haziran sonuna kadar verilir dusuncesindeyim ... İNŞALLAH En Kısa sürede gerçekleşir .. Herkes Sabırsızlanıyor ... Herkesin Hakkında En Hayırlısı Neyse O Olsun ...

Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye