Hiç bir geliri olmayan 2 çocuk annesi bir bayana nerelerden yardım alabiliriz?

sam1

Üye
Üye
Selamun Aleykum ,Tanigimin yakini olna bekar bir bayan iki cocugu var ,
ve hic geliri yok, nikahsiz biriyle beraber yasamis adam nikah yapmamis galiba, bir kiz cocuklari lmus,
adam tam alkolik cikmis ve eve hic ugramamis ve kadini birakmis, ve birini daha ileride tanimis ve ondan ise iki yasinda oglu var,
oda parasini alip gitmis,ben anlam veremedim insanlarin tavrina birde cocugun var o insandan,biz burada fitre falan toplayip zekat falan gönderiyoruz ,ama sonucta yetmez bunlar kirada oturuyor konu komsu yardim ediyor ona.kizi okuldan takdirname getiren biri, Ankarda Gölbasi diye bir yerde kaliyorlarmis, bu kadin ne sekil ve nerden yardim alabilir,yada buna bir is verecek
abimiz varmi burada yada bildiginiz,
durumlari gercekten kötü.
Allah kimseyi yanlis yola itmesin, ve herseyin hayirlisini versin,
saygilar

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İlk aklıma gelen valiliklerde ayni (yiyecek içecek) ve nakdi (para) yardımlar veriliyor oraya başvurabilirler, belediyeye başvurabilirler...

sam1

Üye
Üye
selam kardesim,sormak istedigim sudur,bu kadincigaz simdi valilige gitse ve orada bunu iki bos lafla eve gönderseler ne yapmasi gerek.
buna özel form gibi evrak varmi,bilmedigim icin soruyorum. Ankarada yasamaktalar.sizin baska özel bildiginiz bir yol varmi yasal olan?
Saygilar

sinandeniz

Üye
Üye
ankarada daha kolay yardım işleri valiliğe veya kaymakamlığa müracaat etsin durumu dediğiniz gibiyse gerçekten ek olarak yapması gereken özel birşey yok sadece bir dilekçe ile başvurusunu yapsın dilekçeye durumunu kısa ve öz birşekilde iğice anlatsın uygun görülür ise yardım alır
bayan olması okuyan çocuğu olması yardım alabilmesine yeterli olur ama dilekçesinde kısa ve öz birşekilde durumunu anlatsın allah yardımcısı olsun

sam1

Üye
Üye
Allah Razi olsun kardesim ben onlara söylerim. ben .
Allah ne muradin varsa versin Kardesim.
Allaha emanet ol . Saygilar

Tekerlekli Sandalye