İki ay önce 2022 engelli maaşına başvurduk. Hala bir sonuç alamadık!

alper50

Üye
Üye
Arkadaşlar merhaba oğlumun maaşı için başvuru zamanımız 2 ayı geçti halen bir cevap yok ne yapmamız gerekiyor.

Moderatörün son düzenlenenleri:

alper50

Üye
Üye
Adı : ONUR Soyadı : ŞAHİN
T.C.Kimlik No : xxxxxxxxxx Emekli Sicili : xxxxxxxx
Vasi Adı : xxxxxxxxx Vasi Soyadı : xxxxxxxx
Emekli Nevi : ---- Durumu : İŞLEMDE
Aylık Durdurulma Tarihi : 0 Aylık Durdurulma Nedeni :
Değişiklik Tarihi : 29/05/2009 Durumu : TARİHİNDE EVRAK İŞLEME ALINDI
Yazışma Tarihi : Yazışma Durumu : --
Belge Açıklama Tarihi : 0 Durumu :
Rapor Tarihi : Rapor Açıklama : -------
İşlem Tarihi : İşlem Açıklama :
Ödeme Tarihi : Ödeme Durumu : --
Online Ödeme Tarihi : Online Ödeme Tutarı : 0.0
Online Ödeme Açıklama :

Evrak Açıklamaları
Havale Yeri Tarih Açıklama 2. Tarih 2. Açıklama
TAHSİS 06/08/2009 EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 29/09/2009 SÜRE BİTİMİ NEDENİYLE KESİLECEK UYARI YAZISI YAZILDI.
TAHSİS 09/07/2010 EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 0

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
2022 maaşında yaşanan olağan süreç yaşanıyor. 2 ayda 2022 maaşı bağlanmaz. Evraklarınızda bir eksiklik çıkmazsa 3-4 ay içinde bir sonuca bağlanır. Siz evrak takip sitesinde değişiklik oldukca değişiklikleri bizimle paylaşmaya devam edin.

alper50

Üye
Üye
Sayın halilbey bir başka sitede evraklar tamamlandıktan sonra 45 gün içersinde maaşların durumun netleştiğinden bahsediyorlar.Eğer bağlanmazsa bimere başvurulması gerektiğini söylüyorlar.Bu konuda sizin düşünceniz nedir acaba.saygılar.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hayır 2022 maaşının bağlanma süresi kesinlikle belli değildir, bazı başvurlarda bir eksiklik olmadığı zaman 3 ile 5 arasında bağlanıyor, eğer bir eksiklik var bu süre uzuyor bir kaç eksiklik çıkarsa süreye yansıyor, bimer'e yazarsanız bile size gelecek cevap çok aşikar "evraklarınız işlemde sonucu size bildirilecektir" diye bir yazı göndrerirler şuan görünen durum evraklar işlemde ve beklemekten başka bir çareniz yok. Sürekli takip edin mutlaka bir neticeye bağlanacaktır.

alper50

Üye
Üye
Tamam mehmetbey diğer sitelerde duyduğum için sormuştum bilginize teşekkürler.

alper50

Üye
Üye
Mehmet bey 2,3 ayda bağlanıyor diyorsunuz diğer konuştuğunuz arkadaşlara 09.10.2010 tarihinde bizim 3 ayımız dolacak bu nasıl bir iş anlayamadım.Beni aydınlatabilirmisiniz.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evet şöyle yazdım yukarda okursanız
bazı başvurlarda bir eksiklik olmadığı zaman 3 ile 5 arasında bağlanıyor

Evraklarda bir eksiklik çıkmazsa sizinkide 3-5 arası bağlanır. Bazı olası eksikliklerden dolayı bu süre uzayabilir. 2 sene de 2022 maaşı sonuçlanan arkadaşlar var maalesef bu konuda bizim kimseye verbileceğimiz net tarih yok, sadece maaş alan arkadaşlarımızın durumlarını değerlendirip tahmini tarihleri veriyoruz...Geçmişteki arkadaşlarımınızın durumlarını göz önüne alarak yorumluyoruz tam tarih verecek kişi üzgünüm yok buna sgk dahil:)

alper50

Üye
Üye
Peki bu durumlarda başbakanlık bimere şikayet etsek bir sonuç alabilirmiyiz.

alper50

Üye
Üye
Birde ben başka bir şey sormak istiyorum.Mahkeme kararı ile hiçbir kan bağı bulunmayan bir kişiye çocuğun vasisi olarak atanması.Özürlü kişi için maaşa başvurması sonucunda vasinin kendi ailesi ve çocuğu olsa asgari ücretle çalışan bir kişi olsa vasisi olduğu kişiye maaş bağlatabilirmi saygılar.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hiç bir sonuç alamazsınız, zira evrakınız işlemde görünüyor işlemde demek bir nevi inceleniyor demek, farz-ı misal şikayet ettiniz kurumu bimer aradı konu hakkında bilgi istedi kurumdan gelecek cevap aynen şöyledir ve sana aktarılcaktır, evraklarınız işlemde incelenmekte olup en kısa sürede neticesi size bildirilecektir. İsterseniz siz yine bi bimer'e yazıp şikayetinizi dile getirin.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Birde ben başka bir şey sormak istiyorum.Mahkeme kararı ile hiçbir kan bağı bulunmayan bir kişiye çocuğun vasisi olarak atanması.Özürlü kişi için maaşa başvurması sonucunda vasinin kendi ailesi ve çocuğu olsa asgari ücretle çalışan bir kişi olsa vasisi olduğu kişiye maaş bağlatabilirmi saygılar.

Şunu mu demek istediniz ben mi yanlış anladım, engelli çocuğa mahkeme bi vasi atadı kan bağı olmayan bi kişiyi atadı, o vasi o engelli çocuk için 2022 başvurusu yapabilir mi... Sorunuz bu mu?

alper50

Üye
Üye
Evet vasi olan kişinin eşi ve çocuğuda var,asgari ücretle çalışan bir kişi bu durumda herhangi bir sorun olurmu.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Vasi olan ailenin yanındamı kalıyor çocuk yoksa başka yerdemi kalıyor

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Çocuk 18 yaş altındaysa ve vasi olan kişi asgari ücretle çalışıyor vesigortalıysa 2022 maaşı alamazlar. 18 yaş üstüyse eğer o zaman kaldığı evin giderleri flan o maaştan düşülür çocuk vasiden feragat eder 2022 maaşı alır. 18 yaşı geçtikten sonra o sigortadan düşer yeşil kart mensubu olur o zaman işi kolaylaşır.

alper50

Üye
Üye
Sayın Mehmet bey sgk ile görüştüm ve sistemden ödemeyi online olarak yaptılar.ve 1.591 tl bu gün itibarı ile ödeme gözüküyor.Fakat değişiklik tarihi yazan tarih yerinde bu günkü tarih yazıyor biz bu maaşa 20.09.2009 tarihinde başvuruda bulunduk bu para şuanda eksik ne yapmamız gerekiyor.

alper50

Üye
Üye
Tarih yanlış 20.05.2009 tarihinde başvumuz gerçekleşti.

Tekerlekli Sandalye