İlaç katilim payi

mesut1357

Üye
Üye
Merhaba ben engelli biri olarak her ilaç aldigimda katilim payi odemek zorunda kaliyom acaba bir şekilde ödememe hakkim var midir varsa da nasil bu hakkimi hallederim

SM-J200F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bu şekilde bir açıklama var fakat nekadar gerçeğe dönüştü bilemiyorum. Sosyal yardımlaşmaya sormanızı öneririm.

Sağlık hizmetinden faydalanan genel sağlık sigortalısı sayılanlar ile bunların bakmakla yükümlü olduğu kişilerin ödemiş oldukları katılım payları talepleri halinde, 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu hükümlerine göre sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarınca kendilerine geri ödenir.

https://engelliler.gen.tr/f7/yesil-...larin-ilac-katki-paylari-geri-odeniyor-29260/

serbetcimehmet

Üye
Üye
gülümse kardeşim ben yine de bişey anlamadımsenin ve benim paylaştığım haber de de

Sağlık hizmetinden faydalanan genel sağlık sigortalısı sayılanlar ile bunların bakmakla yükümlü olduğu kişilerin ödemiş oldukları katılım payları talepleri halinde, 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu hükümlerine göre sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarınca kendilerine geri ödenir.' denmekte ben burada vakıfa ugradım bu konu hakkında bilgi almak için, bana söylenen engellinin ailesi değil, engellinin kendisinin devamlı kullandığı ilaçlardan vs doğan katılım paylarının kesilen sadece binde beşinin ödendiği yönünde ödeme yapıldığını bize bu konuda 2 ay sonra tekrar uğrayın engellinizin devamlı kullandığı ilaçlardan doğabilecek kesilen binde beşlik toplanan parayı ödeme yapalım şeklinde bilgi paylaşılmıştır engelli oğlumun yanısıra eşimin raporlu kullandığı piskiatri ilaçları ve benim şeker tansiyon diz kapaklarında kireçlenme ve daha başka rahatsızlıklarımdan dolayı zaten sadece ben bir yılda 300/400 lirayı aşan e devlette katlım payı sorgulamada çıkan kesilen miktar var eşimin ve engelli oğlumun hariç, şimdi bana vakıftan söylenen mi doğru yoksa engelli ile birlikte anne babasının da dahilmi ödenecek, bilgilendirirseniz sevinirim, saygılarımla

Tekerlekli Sandalye