İş göremezlik raporu alırsam çocukların velayetini kaybedermiyim?

ebrars

Üye
Üye
yüzde 60 işgöremez raporu alacağım acaba boşanmış olsam çocukların velayetini kaybedermiyim sorunumda ruhsal duygusal bipolarve obsisif

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba, hukukcu değilim ama karşı taraf hastalığınızı dayanak gösterip çocukların velayeti almak isterse mahkeme alyhinize sonuçlanabilir. Tekrar ediyorum hukukcı değilim. Sadece düz mantıkla yorum yazdım. Konuya ilişkin tecrübesi olan varsa yazsın lütfen...

İskender Durgun

Üye
Üye
İş göremezlik oranı önemli değildir. Önemli olan sizin rahatsızlığınızın çocuklara bakmaya mani bir şey olup olmadığıdır. Hakim bilir kişi tayin edebilir ve ona göre karar verir. Ayrıca çocukların yaşı da velayet için etkendir.

ebrars

Üye
Üye
çocuklar biri 5 biri 8 yaşında

İsen Buga

Üye
Üye
Büyük ihtimal kaybedebilirsiniz..

ebrars

Üye
Üye
Ama biryerde okudum ülkemizde annenin ruhsal sağliğina bakilmadan anneye veriliyormus genelde.son atağimdan bu yana 4 yil geçti doğumlardan sonra atak geçirdim sadece

ebrars

Üye
Üye
Mart ayinda 5. Yilima gircem.ayrica çalişmiyorum aileme siğincam.ailem zengin.

ebrars

Üye
Üye
yüzde 60 işgöremez raporu ekpss ye engelliler için memurluk sınavına girmeme mani olur mu

İsen Buga

Üye
Üye
Genel anlamda cevap vereceğim: Girebilirsiniz. Engeliniz memur olmaya engel değildir.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
EKPS zaten engelliler için ÖSYM tarafından düzenlenmiş bir sınavdır ve bana kalırsa işgöremezlik raporu alıp maaşa bağlanmaktansa çalışabildiğiniz kadar çalışıp erken engelli hakkından faydalanarak emekli olmayı hedefleyin ama buna karar verecek olan sizsiniz sonuçta ben sizin için en iyi yolu seçmenizi arzu ederim.

septik

Editör
Editör
Velayet konusunda psikiyatri raporunda gerekli bilgilerin olduğunu duymuştum ve bir tanıdığıma düşük oran olmasına rağmen velayet verilmemişlti bilginize.

Daha basit bir yöntemle her hangi sgk kurumuna bağlı hastahane psikiyatri doktoruyla görüşüp net cevap alabilirsiniz.

ebrars

Üye
Üye
Boşanma

Bipolar ve obsisif hastasiyim.4 yildir atak geçirmedim 2 yil da depresyon geçirmedim haplarimi düzenli kullandim çocuklarim 5 8 yaşlarinda acaba mahkeme bana vermezmi çocuklari yüzde kac bana verir

Tekerlekli Sandalye