İş kazası geçirdim. İşten çıkarak tazminat ve ihbarımı verdiler?

maraz74

Üye
Üye
Merhaba arkadaslar bana bi yol gosterirmisiniz evli 2 cocuk babasiyim 26 yasim 18.03.2014 tarihinde is basi yaptim 21.07.2017 tarihinde is kazasi gecirdim is kazasi bildirimi oldu.
Forklikt ile 1.5 mt yakin bi yerden yan yattim dustum forklift kulustur du cok kotuydu ve kafama 19 dikis atildi izi var kabarik vs. Ve unutkanligim var ama sanki kazadan sonra daha cok olmus gibi İs kazasi gecirdim yer is yerinin baska bi depo kiraladigi yer hic bir sekilde guvenlik onlemi yoktu ne bi korkuluk ne bi levha kaygan zemin vs bu tarz levhalar nede guvenlik kamerasi Hastaneye polis geldi sikayetci olmadim.bunun uzerine 20 gun raporlu kaldim sonra is basi yaptim ve beni oldum konumdan aldilar forkliften indirdiler bidaha binmeme izin vermediler beni yildirmaya calistilar mobik uyguladilar ve bunun uzerine calistigim sirkette senelik 2 defa performans veriyorlar bana ilk 6 ay icin dusuk performans verdiler sonra ki 6 ay icinde dusuk verdiler ilk 6 ay icin sordumda kaza yaptin ondan verdik dediler ben is kazasi tutana tutan is guvenlikci sordum % kac hata orani bende diyerek bana dedi ozkan %0 sende hata cunku guvenlik onlemi yoktu calistigim sirket buyuk bi firma ben dedim bi ornegini verirmisiniz dedi gel verim diye sonra 10.11.2018 tarihinde dayanamayrak kendi istegimle isten ayrildim ayrilmadan once is guvenlikcinin tuttugu tutanagin bir ornegini istedigimde veremem dedi bu sefer ve vermedi. Ve isten ayrildim tazminatimi ve ihbarimi verdiler sadece bu kadar
Bu konuda nasil bi yol izlemeliyim neler yapmaliyim

Redmi 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kendi isteğinizle işten ayrılmanıza rağmen tazminatınızı verdilerse bu çok iyi. Çoğu özel sektör (neredeyse hiç biri) bunu yapmazdı.

maraz74

Üye
Üye
Kendi isteğinizle işten ayrılmanıza rağmen tazminatınızı verdilerse bu çok iyi. Çoğu özel sektör (neredeyse hiç biri) bunu yapmazdı.
Bu durumda hak talebinde bulunabilirmiyim tekrar tazminat gecirdim kaza vs neler yapabilirim ?

Redmi 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tekerlekli Sandalye