İş kazası geçirdim. Sigortam yoktu. Ne kadar iş göremezlik maaşı bağlanır?

imq

Üye
Üye
ben 11 yıl önce sigortasız iş kazası geçirdim omirilik felçlisi oldum tazminat davası açmıştım tedavİ devam ettiği için zaman açımı etkilemedi...hakim bize iş kazası ihbarında bulunmak üzere sosyal güvenlik kurumuna dava konu iş kazası olarak kabul edilirse kurumca berilenecek iş göremezlik oranı ve bağlanacak gelir oranlarının belirlemesinin beklemesine...bölge çalışma müdürlüğüne işlem yapılıp yapılmadığının bildirilmesinin beklemesine.... 6.aya attı mahkeme kuruma baş vurdum hastane raporlarını istedi mahkemenin kararını istedi verdim...ARKADAŞLAR LÜRFEN NET CEVAP VERİRSENİZ SEVİNİRİM BEN AVKATIMA FAZLA GÜVENMİYORM ONDAN ELİMDEN GELDİĞİNCE BEN TAKİP ETMEK İSTİYORM...BENİM RAPORUM %80 SÜREKLİ AĞIR ÖZÜRLÜ EVET YAZIYOR SİZCE KURUM GEÇEN 10,11 YILIN TOPLU ÖDEMESİNİ VERİRMİ BİDE NE KADAR İŞ GÖREMEZLİK MAAŞI BAĞLANIR...BİZİM TAZMİNAT DAVASINDA DAHA DEVAM EDİYOR NE ZAMAN SONUÇLANIR BİLMİYORUUM SÖZDE AVKAT BANA DEDİ BU SENE BİTER İNŞALLAH ÖYLEDİR...CEVAP VERİCEK ARKADAŞLARA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

imq

Üye
Üye
kafam karığtı okuyunca fazla anlamadım?dedim belki hukuçu arkadaşlar vardır yada aynı durumu yaşıyan...neyse bekliyelim bekalım

messi

Üye
Üye
Valla pek bilgim yok ama inşallah hakkını alırsın

İsen Buga

Üye
Üye
Yapılması gerekeni yapmışsınız; Müfettiş görevlendirilir bu iş için sizinle işveren pazarlık yapacak; sizde bu iş konusunda detaylı düşüneceksiniz. hangisi hayırlı ise onu kabul edeceksiniz. kaldı ki çok hızlı geçecek ve bunun için düşünmeye fırsatınız olmayabilir.

Söyle olacak; müfettiş görevlendirilecek dosyaları müfettiş inceleyecek her iki tarafı dinleyecek: sizin avantajınız varmı bakacak vs vs.. sonra müfettiş çekilecek sizde pazarlığa oturacaksınız. Müfettiş bunu açık açık söylemez ama siz farkına varacaksınız. Farkına varmanızı sağlamaya çalışacak şurdan burdan belli eder.

Sizde ne istediğinizi talep edin karşı tarafda kendileri talep edecek: anlaşırsanız iş bağlanır mahkeme sonuçlanır. anlaşamazsanız uzar gider. dolayısıyla içinize sinecek birşeyler yapmalısınız.

bu konuda ehli bir avukat gerekebilir de gerekmeyebilirde...
Kolay gelsin...

imq

Üye
Üye
sizin bahs etiğiniz tazminatmı? yoksa iş göremezlik oranı ve bağlanacak gelirmi?bizim tazminat daha devam ediyor...benim merak etiğim konu sgk dan iş göremezlik için bağlanıcak maaş ve 10 yıla aşkın toplu ödemesi olucakmı?

İsen Buga

Üye
Üye
iş görmezlik oranu ve gelir ile ilgili pazarlık olmaz. Tazminat ile pazarlık olur.
10 yıla aşkın toplu ödemeye gelince; devlet alacağına şahin verecegine karga olur. Sizde tekrar ayrıca dava açacaksınız bunun için. dolayısıyla verir demiyorum vermez demiyorum mahkemede ne olur bilemeyiz.
Ha hakim dava sonucundan itibaren diyebilir yada kaza başından itibaren diyebilir bu konuda avukat olmadığım için net bilemeyiz.

mehmet_

Üye
Üye
imq yapman gereken nedir öğrenmekmi istiyorsun ben senin gibi iş kazası geçirmiş biri olarak yol göstereyim o zaman

1-İlk olarak bir dilekçe yazarak olan biteni ayrıntısıyla, sonra çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığına bağlı müdürlüğe gitmen gerekiyor.
2-orda eğer düzen değişmemiş ise müfettişlerin olduğu kata gidip Başkan veya Başkan yardımcıları ile görüş ve danış zaten olumlu cevap verirlerse eğer dilekçeni kurumun iş kazası servisine verilecek şekilde evrak kayıttan geçirirsin.
3-Eğer zaman kaybı olması problem etmezler ise soruşturma başlar vede sen takip etsen daha iyi olur. eğer olur ise artık kaç yıl ise geriye dönük bütün maaşları alırsın emin ol yeterki olumlu olsun.
Kendin ilgilen bu işlemlerle avukatların çoğu boştur bilmezler bile
Not : ben 1999 yılında kaza geçirdim 2003 te bunu öğrenip başvurdum 2004 yılında sonuçlandı vede 1999-2004 arası tüm parayı verdiler.

Tekerlekli Sandalye