iş kazası maaşı süreci

sozcan09

Üye
Üye
herkese merhaba bi soru sormakistiyorum gecen yıl ağustos 27 de iş yerinde yüksekten düşme sonucu belim 4 yerinden kırıldı iki ameliyat ve 10 tane platin takıldı l1 l3 l5 kemiğimde en son ameliyatım l5 deki kırık için oldu ve hala kırıklar kaynamadı iş kazası olarak işlem gördüm iş kazası maaşına başvurdum ve dün sosyal güvenlik kurumundan bir evrak geldi aydın üniversite hastanesine heyete sevk edilmişim evrakta şu ibareler var
çalışma gücünün % 60 nı kaybettiğini
çalışma gücü kaybıp oranımın %40ın üzerinde olduğunu
erken yaşlandğını
iddia etmektedir yazıyor
şimdi bana20 kasım cuma günü hastaneden randevu verdiler ne olcak orda nasıl bir süreç işleycek beni bilgilendirebilirmisiniz şimdiden teşekür ederim

sozcan09

Üye
Üye
Bu konuda bilgi verebilecek birisi varmı aceba

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Selamlar, çalışma gücü kaybına ilişkin muayene edileceksiniz. Zaten gelen cevapta da bu açıkca anlaşılmakta.

sozcan09

Üye
Üye
çalışma gücü kayıbına ilişkin muayene derken sağlık kontrolünden mi geçeceğim kusura bakmayım biraz saçma sorular soruyorum ama bilgisi olan birilerinden faydalanmak amacım peki omurgam da 4 adet kırık var 12 adet platin takıldı iki ameliyat oldum son ameliyatım nisan 12 deydi ve hala L5 deki kırık 3 parça ve kaynamamiş sağ ayağımda his kaybı var bunları göz önünde bulundurursanız sizce yüzde kaç oran verilebilir iş yerimden şikayetci değilim sağolsunlar onlar elinden geleni yaptılar ve hala orada çalışıyorum 9 ay yattım 3 aydır çalışıyorum ama eskisi gibi değilim uzun süre ayakta kalamıyorum yürüyemiyorum ağrılarım çok fazla

İskender Durgun

Üye
Üye
Merhaba, çok geçmiş olsun. Hastane sizi muayene edecek. Doktorlar sizin durumunuzu belirtir bir rapor hazırlıyarak sgk na gönderecek. Orada oran belli olacak. Oran konusunda belli bir şey söyleyemem.

Siz malulen emekliğe mi başvurdunuz yoksa sürekli iş göremezliğe mi?

Malulen emeklilik için en az %60, iş göremezlik maaşı için en az %10 oranında çalışma gücü kaybı olmalıdır.

sozcan09

Üye
Üye
teşekür ederim cevap verdiğiniz için iş göremezlik maaşı için başvurdum

sozcan09

Üye
Üye
dediklerinizi anlıyorum ben tecrübelelerinize dayanarak yazdığım bilgiler ışığında nekadar oran verilebilir yada benim durumumda olanlar için uygulanan yüzdelik dilimi merak etmiştim

sinan39

Üye
Üye
Selam bende yüksekten düşme sonucu belimde L1 kompresyon kırığı faktörü oluştu ve platin takıldı heyete girdim 2014te %25 oran verildi şimdide SGK hastaneye sevk işlemini yaptı kontrol L1 kompresyon kırığı faktörü 3ay istirahat ve kaza tarihini yazıp SGK binasına vermiş ler oran yazmiyordu acaba oran kaç çıkar sürekli iş gormezlik maaşı için başvuruda bulunmustum

sinan39

Üye
Üye
Yüzde 10 olursa sürekli iş gormezlik maaşı baglanacagini söyledi SGK İstanbul yüksek sağlık kurumu oranı verecekmis telefon numarası varmı acaba oranı nasıl ogrenirim

sinan39

Üye
Üye
İnşaallah %25cikar.2014te heyet kurulu verdi devlet hastanesi...

sinan39

Üye
Üye
İstanbul sağlık kurulu nun telefon numarasını bilen var mi

Tekerlekli Sandalye