İş-Kur'dan gelen davet mektubu?

mr.boris

Üye
Üye
Arkadaşlar ben işkur dan memur alımı için başvuruda bulunmuştum.Mülakata girdim ve sonra bana e_posta ile ulaşacaklarını söylediler.E_postama hiçbir şey gelmedi 2 aylık süre zarfında.Dün işkur un memur ilanında haziranın 12 sinde davet mektubu geldiğini farkettim.Bu davet mektubuna gitseydim iş için önemli miydi?Benim haberim olmadan gelen davet mektubu ulaşmadığı için nereye müracaat etmem lazımdı?Davet mektubu ne işe yarayacaktı?Bu soruları cevaplandırırsanız çok memnun kalırım.Şimdiden teşekkür ederim.Saygılarımla...

İsen Buga

Üye
Üye
Genelde İşkur'a sahsen başvuranlara, başvuru esnasında doldurduğu forumlar baz alınarak iş yerleştirmesi yapılır ve uygun iş bulunduğunda yada bulundugu tahmin edildiğinde işe başla diye davet mektupları gönderilir. Sizde o mektup ile ilgili birime gidersiniz anlaşırsanız işe başlarsınız anlaşmazsanız o forumdan yada ilanından biri eksilir. Sil baştan prosedür yaparsınız.

mr.boris

Üye
Üye
Ben bu davet mektubundan haberim yoktu dün haberim oldu.Bu davet mektubu nasıl bize ulaşır?Bana e-posta yollayacaklarını söylemişlerdi.İlan eksilmeside ne oluyor ?Bana bunun hakkında bilgi verirsen çok sevinirim.Ayrıca ben bugün mülakata gittiği yeri aradım.Bana sadece iş hakkında itirazda bulunacak mıyım diye davet mektubu gönderdiklerini söylediler.Yorumlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

İsen Buga

Üye
Üye
e-posta adresini yanlış yazmışlarsa yada posta gönderildiği halde geri gelmişse diğer alternatifleri sunmayayım.. Kısaca olumsuz herşey olabilir.
Telefon ile aramak herzaman olumlu sonuç vermez. Gidip bakmak lazım. İtirazda bulunacakmısın diye sormuşlar demekki senden cevap gelmeyince birilerini senin yerine işe almışlar gibime geliyor.
E posta adresini kontrol edip dolu olup olmadığını yanlış yazıp yazılmadığını kısaca herşeyi sık eleyip ince dokuncaya kadar kontrol etmek gerek.

mr.boris

Üye
Üye
E-postama baktım ,hiçbir şey gelmemiş.Benim merak ettiğim bu mülakattan sonra ki davet mektubu niçin?Mülakata katılan görevliye durumu aktardım.O da kuruma telefon etti.Bana benimle birlikte mülakata giren kişinin yerleştiğini söyledi.Benim şimdi ne yapmam lazım? Saygılarımla

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Arkadaşım,

İşkurun internet sitesine gir ve üyelik bilgilerini güncelle en kısa zamanda ve mail adresini doğru yazdığından da emin ol .
Düzenli aralıklarla bence her akşam ya da müsait oldukça işkur sayfanı kontrol et.

Ben 7 yıl önceye işe işkur sayesinde girdim ve önce davet mektubu geliyor eğer kabul edersen daha sonra gideceğin firma, işveren, adres, randevu saati ile ilgili bir görüşme formu geliyor tam aynı saatte orada olursan ilgili firmanın İnsan Kaynakları yetkilisiyle bir mülakat bazen sınav da olabilir gerçekleşiyor ve sonrasında iki taraf için de uygun olursa işe girmiş oluyorsun :)

Benim sana tavsiyem iş görüşmesine giderken bi takım belgeleri yanında olsun. Kimlik ve fotokopisi, sağlık kurulu raporun ve fotokopisi, vergi indirim hakkın ve fotokopisi, öğrenim belgen vs vs dosyan hazır olsun git gel yapmamış olursun.

Sana şimdiden bol şanslar diliyorum.

mr.boris

Üye
Üye
Tamam aynen dediğin gibi yapıcam.Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler. Hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun..

mr.boris

Üye
Üye
Gazoz Agacı dediğin gibi yaptım.Hergün işkuru takip ettim hatta dayanamayıp kurumu aradım.Onlarda bana diğer mülakata gelen kişiye işe aldıklarını söylediler.Davet mektubu sadece itirazla ilgili olduğunu söylediler.Tekrardan gelen davet mektubuna baktım.Orada ön görüşme yapmak için çağrıldığım yazıyor.Aklım çok karıştı.Hala işkurda nihai listede kimin alındığı yazmıyor.Oysa diğer gelenin işe başladığını söylemişlerdi.Kafam çok karıştı ne yapmam lazım arkadaşlar?

marcus_oredius

Üye
Üye
gazoz ağacına katılıyorum. davet mektubu senin niteliklerine uygun iş bulunduğuna dair bir haber kağıdıdır. itiraz ile ilgili bir şey değil.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Arkadaşım Mr. Boris,

Kusura bakma adını bilmiyorum da :) Anladığım kadarıyla iş arıyorsun ve bunun için İşkur inanılmaz bir aracı kurum yani benim için vazgeçilmez özellikle engelli istihdamında İstanbul / Şişli şubesi inanılmaz başarılı çalışıyor. Engelli arkadaşları sadece uygun işe yerleştirmekle kalmıyor, onlara çalıştığı süre içinde de işverenlerine yaptığı ziyaret ve görüşmelerle arkasında olduğunu ve bu konuda desteklerini devam ettirdiğini hissettiriyor...

Bulunduğun ili bile bilmiyorum ama arkadaşım bence artık geçmiş günlerde yaşanan olumsuzluğa daha fazla takılmayıp gelecek günlere bakmaya devam etsen? Sana en yakın işkur mesela eğer senin için de uygunsa bu hafta başı pazartesi günü bizzat gitsen, orada ki memurla bundan sonrası için ama :) iş aradığını ve şartlarını yani engel durumunu açık açık yüzyüze paylaşsan ve acil olarak sana geri dönüş yapılmasını bu konuda işe ihtiyacın olduğunu memurla karşılıklı görüşerek iletirsen bence çok daha güzel sonuçlar alabilirsin diye düşünüyorum...

Hayatta bazen her istediğimiz her şekilde gerçekleşmeyebilir. Şartları zorlamak gerekir. Bazen yüzyüze yapılan görüşmeler diğer iletişim araçlarından çok daha fazla yarar sağlamaktadır diye düşünüyorum.

Dileğim dilediğin gibi olsun,

mr.boris

Üye
Üye
Zaten ümidimi yitirmiştim işe alım olayında.Dediğin gibi artık işkur dan veya başka kurumlara iş için sürekli başvuruyorum.İlgin için teşekkürler.Hayat dilediğin gibi olur inş..

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Sevgili Mr.Boris,

Asla vazgeçmek yok anladın mı? Zaten ümidimi yitirmiştim ne demek sen çalışmak istiyorsun ve bu senin en doğal hakkın...Ümitlerin asıl bundan sonra daha fazla olacak, olmalı...Hayatının dilediği gibi olması için ümidini kaybetmemelisin.

Sevgiyle , sağlıcakla kal,

Tekerlekli Sandalye