İş yerinde sakatlanmaya dair dava açmak

Burak Miraç

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar ben sağ işaret parmağımı 2 boğum,orta parmağımı 2 boğum, yüzük parmağımı 1 boğum kaybettim.
Şuan tedavi sürecinin 3. ayındayım. Sağ işaret parmağımım ucu orta parmağıma dikildi ve doktor tarafından tutarsa işlevinin bana yardımcı olacağı belirtildi. Bende iş yerimi dava için avukata vekalet verdim. Tedavi sonunda ne kadar engelli raporu alabilirim? Bu süreçte nelere dikkat etmeliyim? Yardımcı olur musunuz?

Moderatörün son düzenlenenleri:

İsen Buga

Üye
Üye
:)
Geçmiş olsun kardeş..
Yardımcı olayım...
İşyerine dava açabilirsiniz; ayrıca SGK yada dava açabilirsiniz. İkisi denetlemediği için eşit derecede suçlu: Avukatınız biliyor..
Kaç oran alırsınız bilmem. Dava açıldığında sizi doğrudan meslek hastalıkları hastanesine sevk ederler. (bu hastaneye herkes randevulu giremiyor özel gerekçe ile giriliyor.) İlde Meslek hastalıkları hastanesi yoksa başka ilde girebilirsiniz.
Kaç oran verir bilmem ama %40 vereceği sanmam. Hadi olumlu olalım %40 verildi.
SGK dan ömür boyu iş görmezlik maaşı alacaksınız; Halen çalışıyor iseniz işyerinizden ayrıca normal maaş alacaksınız. bunun için ısrarcı olmalısınız... Sizi es geçirmeye çalışacaklar. Vazgeçmeyin sonuna kadar gidin... İki maaş hakkınız...
Tazminat davası da alacaksınız zarar gördünüz: bunu avukatınız halleder ; hem SGK hem işyerinizden (sigorta ödeyeceği için işyerinizin zararı olmaz)...
Bunlar tazminat kısmı benim düşüncem: diğeri iş görmezlik maaşı ve normal maaş kesindir eminim...

Araç kısmını sonra düşünelim: ÖTV muafiyet raporu ileride alırsınız. Verir mi? Doktor elini görünce muhakkak verir, haraket ettirici tertibat gereklidir yazar biter. Ehliyet de değişir alırsınız..

Vergi indirimi kısmına gelince: 2008 ekim öncesi girişli iseniz İl defterdarlıktan (taa oraya kadar gidilecek biliyorum) vergi indirimi işlemleri siz yaptıracaksınız: yok 2008 sonrası işe girişli iseniz internetten yapabilirsiniz. Mutametlik yapabilir.

Burak Miraç

Üye
Üye
:)
Geçmiş olsun kardeş..
Yardımcı olayım...
İşyerine dava açabilirsiniz; ayrıca SGK yada dava açabilirsiniz. İkisi denetlemediği için eşit derecede suçlu: Avukatınız biliyor..
Kaç oran alırsınız bilmem. Dava açıldığında sizi doğrudan meslek hastalıkları hastanesine sevk ederler. (bu hastaneye herkes randevulu giremiyor özel gerekçe ile giriliyor.) İlde Meslek hastalıkları hastanesi yoksa başka ilde girebilirsiniz.
Kaç oran verir bilmem ama %40 vereceği sanmam. Hadi olumlu olalım %40 verildi.
SGK dan ömür boyu iş görmezlik maaşı alacaksınız; Halen çalışıyor iseniz işyerinizden ayrıca normal maaş alacaksınız. bunun için ısrarcı olmalısınız... Sizi es geçirmeye çalışacaklar. Vazgeçmeyin sonuna kadar gidin... İki maaş hakkınız...
Tazminat davası da alacaksınız zarar gördünüz: bunu avukatınız halleder ; hem SGK hem işyerinizden (sigorta ödeyeceği için işyerinizin zararı olmaz)...
Bunlar tazminat kısmı benim düşüncem: diğeri iş görmezlik maaşı ve normal maaş kesindir eminim...

Araç kısmını sonra düşünelim: ÖTV muafiyet raporu ileride alırsınız. Verir mi? Doktor elini görünce muhakkak verir, haraket ettirici tertibat gereklidir yazar biter. Ehliyet de değişir alırsınız..

Vergi indirimi kısmına gelince: 2008 ekim öncesi girişli iseniz İl defterdarlıktan (taa oraya kadar gidilecek biliyorum) vergi indirimi işlemleri siz yaptıracaksınız: yok 2008 sonrası işe girişli iseniz internetten yapabilirsiniz. Mutametlik yapabilir.
Çok teşekkür ederim yardımınız için. Avukatım ilk olarak iş yerine maddi tazminat davası açtı. SGK hakkında bir şey demedi. Ben ameliyat ücretinin sigortadan benim adıma ödendiğini söyledim. O da kusur oranına göre bölüştürüyor dedi. Benim tedavim devam ediyor daha ve ben kendim karşılıyorum. Dediğiniz gibi SGK da onlar da denetim yapmamış. Kaza geçirdiğim makine iş yerimde kayıtlı değilmiş. Sadece aç kapa düğmesi var. O da çalışma alanında uzakta. Acil stop,swich vs. yok. Kullanım kılavuzu yok. Ben iş kazasını durdurduktan sonra temizlik yaparken yaşadım. Dediğiniz gibi SGK dava olayını da avukata sorarım. Bu konuda tecrübeli ve daha önce de bu davalara bakmış kazanmış birisi. Rapor oranını da dediğiniz gibi sevk ile benim şehrimde araştırma da bölümü var hastanesi yok . İstanbul'a yakınız oraya gönderir. 3 parmağımda kayıp var yüzde 40 raporu da almak için mücadele mi veririm. Diğer dediğiniz haklar içinde. Tekrar teşekkür ederim.

Tekerlekli Sandalye