İşitme cihazlarını yeşil kart karşılıyor mu?

• Konuyu başlatan ENB ESKİÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ESKİÜYESİ

Guest
merhaba abicim cok tşk ederim bilgileriniz için ben %60 raporluyum kulaklarımda işitme kaybı var ve sağ kulagım için cihaz almak istedim tüm belgelerim var yalnız sigortam yok sadece yeşil kartlıyım ama olmuyo dediler devlet karşılamaz dedıler cihazın belllı kısmını acaba nasıl olur bana yardımcı olurmusunuz saygılar...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hasta ister protez, ister ortez, ister işitme hastası olsun; sosyal yardımlasmaya basvuru yapıyor orda 3 işitme cihazı satan yerlere teklif cıkıyor kım ucuz verirse o işitmecide kalıyor teklif. Sosyal yardımlaşmadaki memurlar ya hastaya veriyorlar cıkan parayı yada işitme merkezi sahiplerine hastada böylelikle 5 kuruş fark ödemeden sahip oluyor istediği ürüne. Çünkü bizim yeşil kartlı hastalarımıza verdiğimiz teklifler bizde kaldığı zaman sosyal yardımlasma kestiğimiz fatura neyse onun parasını ödedikleri için bizde hastadan artı para talep edemiyoruz çünkü razı olmuşuz verdiğimiz teklife. Örneğin varis çorabının devlet ödemesi 8.00 TL, piyasa satış fiyatı 35 45 yada 55 TL'dir.Bize varis çorabı teklıfı geldi diyelim biz buna 30 35 40 45 50 55 herhangi bi fiyat yazdık, sosyal yardımlaşma bunu devlet 8 lirasını ödüyor neden bu kadar pahalı diyemez çünkü 8 liraya bize gelmiyor. Sosyal yardımlasma verilen teklifleri değerlendirmesi lazım biz buna 8 lira öderiz de diyebilirler 30 35 40 45 50 55 lirada. Ama burda kütahyada 2 3 kendini bilmez meğmur var çelik korse alacak bi hastamıza benım yanımda, ya bunu işleme sokmayız biz zaten ucuz 35 40 lira verip alıver dediği bile oldu ki bilmez o insan için 35 40 lira ne kadar büyük bir para. Ben ücretsiz verdim mesela o hastaya korseyi.

86 207.701 İşitme cihazı (analog) 175,00
87 207.702 İşitme cihazı (dijital) 350,00

devlet ödemeleri kdv hariç yukarıdakı gibidir. 1.500 e de cihaz var diyolar 500 e de işitmeci yazar teklife 1200 kimisi yazar 800 kimisi yazar 250 kalite marka ve verilen cihaz uyumlu mu bakmak gerekirUymuyosa sosyal yadımlasmaya durum belirtilmeli. Dikkatli olun çünkü hasta yeşil kartlı diye 5 para etmez malzemeler verilebilmekte...

Tekerlekli Sandalye