İşitme engelli oluşumun hikayesi

• Konuyu başlatan ENB ESKİÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ESKİÜYESİ

Guest
18 Yaşlarındaydım.. Arkadaşlarımla Havuza Gitmiştik.. O Artislik Çeken Atlayışlarımdan Birini Daha Yaptım. Ama Su Bu Sefer Ters Tepki Göstermiş Olmalıki 2 Kulağıma Birden Acayip Bir Baskı Yaptı.. Kulaklarım Patladı Sandım Havuzdan Çıktım. 3 ay Ufak Tefek Sızlamalarla Geçti normaldi Herşey.. O gece gine Kulağımdaki çınlamalarla Yattım Yatagıma.. hiç anlam veremedıgım hiç duymadığım seslerdi. sanki o odada yanlız değildim bir düğünde davul ve zurnanın tam yanındaydım.. bu ses beni öldürecektiki sabah olmuştu. Bir Gariplik vardı Bugün Bende..Neyseki anlamam uzun Sürmedi Kulagımın Teki Hiç duymuyordu.. Çok Telaşlandım ve Hemen Doktora Gittim Damarların Yıpranmış Çare Yok Dediler.. Üzüldüm ama Ginede Allaha Şükür Ettim ama Diğer Kulagımda Yavaş Yavaş Kapanıyordu.. Yaşadıgım Şehirde Gitmedigim Doktor Kalmadı.. Çare YOK...! Çınlamalar Garip Sesler Çığlıklar Bunlarda Bir an Susmuyordu Kulağımda.. Derken Tam 5 senem Bunlarla Geçti Artık Yeni Hayatım Sessizdi Herkeze Göre ama Birde bana sor o sessizligi.. Neyse Bir gün Büyük Bir Şehirde iyi bir profosöre Bakındım. Kulak damarlarımda 3 tane kist oldugunu bunu 5 sene önceki o havuza atlamamdan kaynaklandıgını söyledi.. zor bir operasyonla kistleri temizlediler.. Kulaklarım açılmadı.. Seslerde Gitmedi.. bunun ola bilmesi için 3-4 sene önce ameliyat olmam gerektigini söylediler.. yani yaşadıgım yerdeki basit doktorların vediği yanıltıcı karar ve sonuçlar kulaklarıma maal oldu. Çevremdeki Arkadaşlarımı ve İş Ortamımı Bu yüzden Kaybettim.. Ama Ginede Allaha Şükürler Olsun.

E

ENB ÜYESİ

Guest
Geçmiş olsun.

sizinki si biraz “tıbbın kurbanı” olmak gibi bir şey.

Bilemiyorum belkide o atlayışta tamamen kaza nedeniyle kulaklarınızda ki canlamalar olsaydı insan bu kadar üzülmeyebilirdi.
Ama işte tıbbın bu çınlamaları önleme imkanı varken size yanlış tedavi yapan d.r un denk gelmesi insanın olayı kabullenmesini zorlaştırıyor olmalı...

alpdumn

Üye
Üye
İşitme rahatsızlığı ve işitme cihazları ile ilgili önemli bilgi ve detaylara ulaşmak için linkine tıklayarak web sitemizi ziyaret edebilir, bilgi ve fırsatlardan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Moderatörün son düzenlenenleri: