İşitme engelliler var mı?

Birey

Üye
Üye
Tabi keşke kimse engelli olmasa, işitme engelli olursa sevınırım anlamı çıkarılmasın. Ama zaten işitme engelliler var, tüm başlıklara baktım işitme yok. Ses verin işitme engelliler. var mı??:)

rehitu

Üye
Üye
Benim %60 oranında işitme kaybım var her iki kulaktan da...

Birey

Üye
Üye
Hoşgeldin aramıza rehuti.

Tutulamaz19

Üye
Üye
Liseyi 2003 yılında bitirdikden sonra tam iş hayatına atılım derken iç kulakta oluşan veya daha önce var olup haberimin olmadığı iyi huylu bir tümör yüzünden olduğum ameliyat ne kadar başarılı geçsede işitmemi kaybettim. Yanlız bu beni hiç ama hiçç etkilemedi , 18 sene cıvıl cıvıl sonra bir anda sessizlik dedimki kendi kendime buna şükürler olsun , belki aydınlık olan dünyam karanlıkta ola bilirdi! Allah korusun kimsenin başına vermesin bunlar kötü şeyler ama sabır ve güven en önemlisi ibende hep kendime güvendim ve moralimi hiç bozmadım halan cıvıl cıvılım ( duymasamda )

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Mesut,

Beni de aranıza alır mısınız emin değilim aslında ortopedik engelliyim ama çağrı merkezinde 2 sene aralıksız çalışmakdan kaynaklanan % 10 işitme kaybım var.

Birey

Üye
Üye
Aleykümselam Gazoz Ağacı

Sen ablamızsın sana torpil geçeriz yaw almaz mıyız aramıza, başımızın üstünde yerın var:D

santomaster

Üye
Üye
hayır ordu mensubu bır subay dım bır operasyonda ses bombasıyla engel sahıbı oldum .hosbuldum tesekkur ederim

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba Santomaster,

Çok büyük geçmiş olsun, aramıza hoşgeldin :)

GokKusagi

Üye
Üye
Merhaba bende işitme hemde görme engelliyim. 2 işitme cihazım var. tek kulak zarı yok diğeri zor duyuyor.. Yüzde kaç kaybım var bilmiyorum..

rüzgarınkızı

Üye
Üye
selam herkese ben de bu gruptanım izine gerek var mı aranıza katılmak için :)

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
:) Hoşgeldin rüzgarın kızı ,

Aramıza da bu siteye de hoşgeldin arkadaşım ne izini ? Gruba katıldın bile :)

yaşam sevinci

Üye
Üye
Bende varim arkadaşlar ismim özlem Istanbul universite çapa tip fakültesinde 89yılından beri tedavi altındayim prematüre dünyaya geldiğimden kulak havalandırmalarim'daki darlikdan dolayı orta kulakda kolestroatom iltihabim oluştu beynime ilerliyordu 91yılında ortakulakta çökme meydana geldi yüz felci geçirdim ama sinirlerde kopma olmadı sağ kulak tamamen boşaltildi yüz felcim geçti 95yılında sol kulak yarısı boşaltıldı 7yaşımda iken bir yıl telafuz bozukluğu tedavisi aldım şuan konuşmamda bozukluk yok ileri derecede işitme kayıbim kemik yolu impilant kullanıyorum duyumda hala düşüş var çünkü ateşli hastalıklar geçiriyorum doktorum yakın yazmanda coclear ameliyatı geçireceğimi söyledi 30yaşımdayim evliyim engelli raporu almadı çünkü bu kadar haklarımızin olduğunu bilmiyordum sitenizde öğrendim inşallah en kısa zamanda engelli raporu alacağım sizler hangi tür cihaz kullanmaktasiniz?

Tekerlekli Sandalye