İşitme engelliye H sınıfı ehliyet

• Konuyu başlatan ENB ÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ÜYESİ

Guest
şimdi ben h sınıfı ehliyet ala bilmek için hangi yoları izlemeliyim.. ilk nereye baş vurcam sonra sürücü kursuna başvurduktan sonra ne kadar süre içinde h sınıfı ehliyetımı ala bılırım..?? 5 sene önce kulagımda sorun yokken b ehliyeti için baş vurmuştum.. hatta sınavları geçmiştim.. direksiyona girecegim zamanlar sağlık sorunlarım çıktı.. şuda bır gerçek.. şuan bile sorunsuz araç kullanıyorum.. trafikde yolda her yerde... 10 senedir araç kullanıyorum.. ama artık h de olsa bir belgenın olması lazım.. böyle devam etmez..

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
H sınıfı ehliyet alabilmen için belli bir desibelin üzerinde işitme kayıp oranın olması lazım. İşitme engellerin bir kısmına B sınıfı ehliyet veriliyor. Alacağın ehliyetin H sınıfımı B sınıfımı olacağına rapor almak icin gittiğin hastanede ki sağlık kurulu işitme oranının kaybına göre karar verecekler.

E

ENB ÜYESİ

Guest
ozaman şöyle yapıyım ben ameliyat olacagım işitme oranım yüksele bılır.. kulagın tekı tamamen açıla bılır.. ozaman b ehlıyeti alırım onu bekleyım ozaman. Halil abi bu H ehliyeti fiyatı hakkında bir bilgin varmı ? toplam ne kadar gider.?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Can gideceğin sürücü kursunun fiyat listesine göre değişir sabit bir fiyat yok. Zannımca 500 tl ile 1000 tl arasında oynar.

Tekerlekli Sandalye