İşitme engelliyim. H sınıfımı yoksa B sınıfımı ehliyet alma konusunda karar veremedim

• Konuyu başlatan ENB ESKİÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ESKİÜYESİ

Guest
Şimdi bende sol total sağda 70 ile 90 dsb arası işitme kaybı var. Hastaneye gittim tek bir doktor sürücü kursunun verdiği rapora H ehliyeti ala bilir yazdı izaladı verdi.. sürücü kursuna götürürken trafık polisine sordum oda hiç H ehliyeti almana gerek yok.. elin ayagın sağlam.. B ehliyeti al dedi.. hastaneye gittim geri doktora sordum B Ehliyeti için rapor ala bılırmıyım diye ala bılırsın dedi.. aklıma takılan su oldu.. benım %79 raporum var.. ama yuruyor gezıyor konusuyorum hata koşa bılıyorumda .. tek sorunum şuan kulagımda oda daha fazla duya bılme ıhtımalı var .. cihazsızz.! bır takım amelıyat ve lazer tedavılerı gordum beklemedeyım 2 sene ıcınde tedavı cevap vercekmiş.. şimdi ben B ehliyeti alsam %79 raporuma etki edermi maaşım kesilirmi..??? birde polis dediki B ehliyeti için rapor alırken bir not düşsün işitme kaybı vardır dıye dedi.. yeterli dedi... eskiden Ehliyet raporu alırken 5-6 doktor gezıp bırde heyete gırıyordun.. ama artık öyle değil 1 tek doktor ımza atıyor ve yetıyor.. walla cok kafam karıstı acıklayıcı yardım edersenız sevınırım..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Can H sınıfı ehliyet alman sana hiç hiç hiç bir artısı olmaz. Zira işitme engelliler vergi muafiyetli araç alamadıkları için h sınıfı ehliyetin fazladan bir yararı olmayacaktır. Üstelik birde aracın arkasına damga yapıştırmak zorundasın. Ve H sınıfı ehliyetle Ticari arac kullanamazsın. Sana tavsiyem B sınıfı ehliyet al istediğin gibi kullan.

2022 Maaşına bir etkisi olmazda yeşil kart kullanıyorsan üzerine araç olması yeşil kartının kesilmesine neden olur.

Tekerlekli Sandalye