İşitme kaybı ve görme bozukluğum var. H sınıfı ehliyet alabilirmiyim?

gel81

Üye
Üye
ben 1998 de iş kazası gecırdım ve maaş almakdayım 2002de özurlu kart ıcın rapor aldıgımda %52 verdıler şimdi H sınfı ıcın raporda %19 ben anlamadım bu işden benım özürüm kafamdan sunta vurmasından dolayı amelıyat oldum 98de 6.7. sınırdamarın kob dugunu ve yuzumun sag darafında tıravma oldugunu ve sureklıdır. ve sag kulak %80 işitme kaybı sag göz 2.50 sol göz 0.70 yanlız sag gözde şaşılıkvar birde sunda vurmadan dolayı sürekli cınlama sesi var beynımde ve baş agrısı hala devam edıyo agrı gesıcı kullanıyom ama 12senedır bır duzelme yok h sıfı hakkımvarmı ödv ındırımınden yararlana bılırmıyı yardımcı olursanız sevınırım saygılar.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
H sınıfı ehliyet alsanız bile bunun size hiç bir artısı olmaz. zira tek başına H sınıfı ehliyet ÖTV den muaf arac almanız için yeterli olmaz.
Ötv den muaf yani vergi indirimli araç alabilmeniz için aracı kullanmak için ek bir donanıma ihtiyaç duymanız ve araca ek bir donanınım takılması gerekiyor. sizin anlattıklarınızı okuduk ama sizin durumunuz araca özel bir donanım taktırmanızı gerektirmiyor. bu yüzdende vergi indirimli arac alamazsınız.

gel81

Üye
Üye
tşk ler bugun zaden ıtraz eddım saglık ıl mudurlugu dıyer hasdaneye sevk eddı ama rapor ıcın dekrar 150tl vezne ıstedı vermedım bir bılgı alım dedım pazartesı bakarız şimdi bundan anladım kadarıyla boşuna masraf yabma demek dogrumu mehmet yalcın

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Rapor oranı için itiraz ederseniz yada rapora itiraz ederseniz sizi hakem hastanesine sevk ederler yönetmeliğie göre evet sizin isteiğiniz şartta bi rapor alamazsınız ama isterseniz hakem hastanesine sevketsinler sonra onların verecegi karar nihai karardır. Ücret konusunda size kalmış hakem hastanede görsün son kararı versin diyorsanız itiraz edin yoksa birşey olmaz. Ben size gidin yada gitmeyin diyemem ama vergi indirimli araç almak için şartlarınız uygun değil. raporla ugraşmayın derim.

gel81

Üye
Üye
yardımlarınız ıcın tşk.

Tekerlekli Sandalye