işletme okuyup hangi mesleğe yönelebilirim

yiğido

Üye
Üye
sa. kardeşlerim ben şimdi engelli bir bireyim ben işletme okumak istiyorum fakat işletme okuyuğ hangi mesleğe yönelebilirim bana yardımcı olabilirmisiniz lütfen yada onere bileceeginiz meslek alanları...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba yiğido,

İşletme bölümü mezunu olanlar; üniversitede kalarak araştırmacı, yeminli mali müşavir, muhasebe ve finansman müdürü, banka yöneticisi, kamu ve özel sektörde broker ve finans müdürleri gibi görevler için ideal birer aday olurlar. Çalışma alanları çok geniş olmasına rağmen sana özellikle söylemek istediğim aslında matematik ve özellikle excel tabloları ve bilgisayar verileriyle içiçe bir yaşam sürmek istiyorsan İşletme bölümü senin için idealdir ama mesleğini seçmeden önce çok iyi düşün ve çok araştır yine de olur mu ?

Meslek seçimi, bir insanın hayattaki en büyük ve en önemli tercihlerinden birisidir ve bunu yaparken yeterince araştırıp bilgilenmeli ve son kararı yine gencin kendisi vermelidir.

Her şey gönlünce olsun dileklerimle,

İsen Buga

Üye
Üye
sa. kardeşlerim ben şimdi engelli bir bireyim ben işletme okumak istiyorum fakat işletme okuyuğ hangi mesleğe yönelebilirim bana yardımcı olabilirmisiniz lütfen yada onere bileceeginiz meslek alanları...

Önce İşletme Okumak istediğinizib elirtmişsiniz. 4. sınıfa geldiğinde ne olmak istediğini tam anlamıyla anlarsınız. Şimdilik yolun ucundasınız biraz sabredin. Gemidesiniz ve Karayı görmeden neler yapabileceğinizi tasarlıyor durumda olursunuz.

Tekerlekli Sandalye