İstanbul Anadolu Yakası'nda engelli raporunu hakkıyla verecek hastane hangisidir

Yusuf Özdemir

Üye
Üye
Merhaba benim sıkıntım daha öncesinden aldığım %42 engelli raporu yenilemek istediğimde %37 olarak verildi rahatsızlıklarımın başlıca sıralaması işitme kaybı 38 desibel sağ sol kulak bel fıtığı disk sorunları karaciğer ki istatistik lezyon ameliyatı iki kere oldum ve tekrarlıyor şu anda karaciğerinde 13,5 santim kist var artı sağ sol bacağında venöz yetmezliği bir bacağımda 11 milim damar diğer bacağımda 9 milim damar bulunmakta buna istinaden kalp damar doktoru %0 oran verdi işitme kaybı cetvele baktığın zaman %20'lerde 25'lerde olmasına rağmen %10 puan verdiler bu rahatsızlıklarımın hakkıyla puanını verebilecek bir hastane biliyor musunuz ya da bu puanları kastiyi düşük veren doktorlara doktorları şikayet ederek bir yaptırım talep edebiliyor muyuz

İsen Buga

Üye
Üye
Elinizde rapor eksik ve hatalı olduğunu düşünüyorsanız itiraz edebilirsiniz. Bulunduğunuz ilde İl Sağlık Müdürlüğünde rapor itiraz birimi var. Oraya gidip sohbet edebilirsiniz. Rapora neden itiraz ettiğini belirtebilirsiniz.
Unutma rapor itirazı alan kişi memur olacağından: doktora bilgisi olmayabilir. Nasıl itiraz yapıldığı nasıl sonuçlandığı sorar öğrenebilirsiniz. Yardımcı olurlar.
Rapor aldığınız tarihten itibaren 2 yıl geçerli. Başka hastaneye gitseniz bile aynı rapor verirler.
Başka hastaneye rapor almaya gidecekseniz: Sizin raporu İl sağlıktan dilekçe ile sildirmeniz gerekir. Yada İtiraz etmeniz gerekir. Yoksa Raporunuz var hala geçerli diye kovarlar. Muayene etmezler.
O nedenle ne yapmak istediğinize emin olmalısınız...
İtiraz ederseniz ki sanırım uzak bir ilde komisyon kurulur; o ilde heyet incelemesi yapılır.

Doktoru şikayet edecek olursanız: BİMER CİMER ile şikayet edebilirsiniz. Kesinlikle işlem yaparlar ve doktordan savunmalarını isterler. Sonucu size de bildirirler.

mert

Üye
Üye
çok uzun bir süreç itiraz etmek bizim arkadaş yüzde 48 raporu itiraz etti il sağlık müdürlügüne karabük üniversitesine gönderdi sonuç ne oldu yüzde 38 verdiller
Elinizde rapor eksik ve hatalı olduğunu düşünüyorsanız itiraz edebilirsiniz. Bulunduğunuz ilde İl Sağlık Müdürlüğünde rapor itiraz birimi var. Oraya gidip sohbet edebilirsiniz. Rapora neden itiraz ettiğini belirtebilirsiniz.
Unutma rapor itirazı alan kişi memur olacağından: doktora bilgisi olmayabilir. Nasıl itiraz yapıldığı nasıl sonuçlandığı sorar öğrenebilirsiniz. Yardımcı olurlar.
Rapor aldığınız tarihten itibaren 2 yıl geçerli. Başka hastaneye gitseniz bile aynı rapor verirler.
Başka hastaneye rapor almaya gidecekseniz: Sizin raporu İl sağlıktan dilekçe ile sildirmeniz gerekir. Yada İtiraz etmeniz gerekir. Yoksa Raporunuz var hala geçerli diye kovarlar. Muayene etmezler.
İtiraz ederseniz ki sanırım uzak bir ilde komisyon kurulur; o ilde heyet incelemesi yapılır.

Doktoru şikayet edecek olursanız: BİMER CİMER ile şikayet edebilirsiniz. Kesinlikle işlem yaparlar ve doktordan savunmalarını isterler. Sonucu size de bildirirler.
dr şikayet etse ne olacak hocam sonuç degişecekmi kestigim kesti diyecekler 6 bekmesini tercih ederdim arkasşın yerinde olsam
çok uzun bir süreç itiraz etmek bizim arkadaş yüzde 48 raporu itiraz etti il sağlık müdürlügüne karabük üniversitesine gönderdi sonuç ne oldu yüzde 38 verdiller

dr şikayet etse ne olacak hocam sonuç degişecekmi kestigim kesti diyecekler 6 ay bekmesini tercih ederdim arkasşın yerinde olsam

Yusuf Özdemir

Üye
Üye

Cok teşekkür ederim itiraz ettim baska hastane ye yonlendırdıler ve orada bütün işlemler ücretli olacak dediler benim neredeyse ekmek almaya param yok yaptıramadım altı ay sonra tekrar rapor almaya hakkım varmış onu beklemek zorunda kaldım

İsen Buga

Üye
Üye
Cok teşekkür ederim itiraz ettim baska hastane ye yonlendırdıler ve orada bütün işlemler ücretli olacak dediler benim neredeyse ekmek almaya param yok yaptıramadım altı ay sonra tekrar rapor almaya hakkım varmış onu beklemek zorunda kaldım
2 yıl...
aynı hatalık ve aynı rapor için 2 yıl bekleme süreci var...
EĞER
HAstalık ve rahatsızlıkta ilerleme varsa yada öyle olduğu düşünüyorsanız 6 ay..

inalercan

Üye
Üye
merhaba arkadaşlar ben 2016 da kalp krizi geçirdim 2017 de ef %30 ile %50 engelli raporu aldım ve vergi indiriminden yararlanarak emekli oldum 2023 ocak ayında bıotronik ıcd kalp pili ef %30 ile takıldı takılan pil engelli oranını yükseltirmi eğer yükseltirse %kaç olur teşekkürler.

TrankoBuskas

Üye
Üye
Uyku apnesi AHi:54 ile 35
Kardiyoloji mitral yetersizlik 1. Evre 10
Kardiyoloji sol ventrikül hipertrofisi klas 2 20
İç hastalıkları hipertansiyon 10
Totalde yüzde 58 oranla süresiz raporumu Sultan 2.ci Abdülhamid han hastanesinden aldım. Doktorların hepsi çok iyiydi.
Boyun fıtığım var, fizik tedavi rehabilitasyon doktoru doçent hanımefendi %7 oran verebilirim, ama gördüğüm kadarıyla mevcut hastalıkların süreğen ve oranları sana yetiyor, fıtık olunca rapor süreli çıkabiliyor dedi, onu dinledim yazdırmadım sonuç süresiz.
Bu zorlu yolda tüm hastalara ve ihtiyaç sahiplerine Allah'ım önce güç kuvvet sonra da kolaylık versin.

Tekerlekli Sandalye