İşyerinde yaşadığım sorunlar ve yıldırma politikası.!

emre06x

Üye
Üye
12 yıldır bir kamu kurumunda memur olarak çalışmaktayım.çalıştığım kurumun amiri kendine ekip oluşturmuş bu ekibin dışındakilere baskı uyguluyor. baskıya maruz kalanlardan biride benim 12 yıllık çalışma hayatımda bana yapılmayan haksızlık kalmadı. memur olduğum halde sınıfımın dışında iş yaptırılmaya maruz kaldım bazı zamanlar bütün memurlar saat 8.30 da işe başlarken sabah saat 7 de işe gelmeye zorlandım. amir tarafından sözlü hakaretlere maruz kaldım. şimdi hiç işe yaramıyormuşum gibi hiç verim alamadığını arkadaşlarımla geçinemediğimi yazıyla bildirerek tenha bir yerde yapılacak işlerden uzaklaştırdı. yardımcı hizmetlerden bir kişiyi amir olarak tayin etti bu kişi sürekli karışıyor bana. Geçici olarak çalışan şirket elemanları sürekli beni denetliyor.çalıştığım ortam çok pis bir yer tuvaletle iç içe. 2 tane bilgisayar işletmenliği sertifikam olduğu halde bilgisayar vermediler işyerinde herkesin bilgisayarı var. kendim laptop aldım işyerinde kullanmak için amir geldi laptopu bir daha getirmemem konusunda uyardı. psikolojim bozuldu. bezdirme hareketleri bir kaç arkadaşada yapılıyor. hakkını arayanlar uzak birimlere sürgün olarak gönderildi. emeklilik hakkım 3 yıl sonra olacağı için sabredip bekliyorum.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Mesai saati başlamadan 1.5 saat önce iş başı yapmaya zorlanmanız kabul edilebilir bir durum değil. Bunu sizden hangi yasal gerekceye dayanarak istiyorlar. Amirinizde olsa böyle bir şeyi sizden istemesi imkansız. Size tam anlamıyla mobing uygulanmış.

Bu konuda 19 mart 2011 tarihli mobingin önlenmesi amaçlı başbakanlık genelgesi var. Size önerim bir üst amire durumunuzu anlatıp hakkınızı aramanızdır.

Tekerlekli Sandalye