İyi ki, Hollanda'ya Gitmişim...

F

Fırtına

Guest
25005_383395012770_568897770_3892551_8295410_n.jpg

italya ve hollanda.. bu iki ülkeye de gittim..

düşünüyorum da, bu iki ülke arasında bir fark var mı?!

yirmidört sene evvel italya ya gitmek için hazırlık yapmıştım.. her şeyimle hazırlandım.. hayatımda hiç gitmediğim bu ülkeye ilk defa gidecektim.. çok merak ediyordum, ve çok ta heyecanlıydım.. nihayet gitme vakti gelmişti.. ve gittim.. italya...................ne kadar güzeldin.. benim gözümde muhteşemdin.. kusursuzdun.. italya yı çok sevmiştim.. unutamayacağım çok güzel günler yaşadım..

..ve yirmi sene evvel (dört sene geçmişti aradan) yine italya ya gitmek istemiştim.. o güzelliği tekrar, tekrar yaşamak.........ve yine her şeyimle hazırlandım.. yine çok heyecanlıydım.. nasıl olmayayım ki! italya ya gidiyordum..

..ve yine gitme vakti geldi..

hay Allah..! o'da ne..?!

gittiğim yer italya ya hiç benzemiyordu.. bir tuaflık vardı.. burası insan'a hüzün veriyordu..............meğer hollanda ya gelmişiz..

ama; ben italya ya gitmek istemiştim..!!

hollanda da kalmak zorunda idim.. ilk günler çok zor geçti............alışamadım........alışamıy ordum bir türlü.......pencereden bakıyorum hüzün.. dışarı çıkıyorum hüzün.. sağım, solum, önüm, arkam hep hüzün..............ben burda çok mutsuzdum..

hollanda italya kadar gözüme güzel ve muhteşem gelmiyordu.. bu ülkenin bir kusuru vardı..!

alışırsın dediler..!

hollanda da uzun zaman hüzünlü günlerim oldu.. ve, bu uzun hüzünlü günlerden sonra hollanda ya alışmaya başladım.. tıpkı italya gibi hollanda da gözüme güzel gelmeye başladı.. burası da muhteşem bir ülke idi.. sözde; italya kusursuz, hollanda kusurlu idi..

benim gözümde, ikisi arasında ki farkı düşündüm..

italya nında kendine has olumsuz yönleri vardı.. hollanda nında öyle.. ve, düşündüm.. hiç bir şey mükemmel olamaz.. ama; her iki ülkenin de pek çok güzellikleri vardı.. olumsuz yönlerini düşünmektense, olumlu yönlerini düşündüm..

..ve ben;

her iki ülkeyi de çok sevdim.. pek çok sevdim..

iyi ki, hollanda ya gitmişim..

(italya; engelsiz kızım - hollanda; engelli kızım)

gülümse_hayata

Üye
Üye
İtalya ve Hollanda

İkisise kendine has güzel ikisininde kendine has meziyetleri var. İlk başlarda kabullenme zorluğu yaşadığını anlayabiliyorum sevgili Fırtına ama daha sonra ikisininde ne büyük bir mutluluk olduğunu nasıl vazgeçilmez olduğunu anneliğin sayesinde anlamışındır.

Annelik okadar kutsal bir duygu ki sarıp sarmalayan koruyup kollayan bir hale geliyorsun bunu istesende istemesende yapıyorsun içimizdeki o annelik dürtüsü yaptırıyor. Sevgili İtalya şimdi oda bir anne Hollanda resimde çok hoş çıkmış cadım benim

F

Fırtına

Guest
evet; ilk başlarda ''engelli (özel) bir çocuk'' dünyaya getiren her anne gibi bende geçmem gereken süreç/lerden geçtim.. (geçmeyen yoktur zaten) çok şükür kabullenmem zor olmadı.. hollanda mı kabullendim.. (çok özledim yaaaa.. her yere resmini koyasım geliyor.. tıkladığım yerde karşıma çıksın istiyorum) :) anne olmak zaten anlatılamayacak kadar güzel bir duygu.. hele birde; 'özel' bir çocuğun, 'özel' annesi olmak.. anne olmaktan çok daha bambaşka bir varlık olmak..

sevgili italya.. evet; o'da bir anne oldu.. ve sende biliyorsun-ki, annelik adına yavrusu için ne fedakarlıklar yapıyor :)

Tekerlekli Sandalye