Kabataş Bağcılar Metro Hattı Kesintisiz Oldu

gülümse_hayata

Üye
Üye
metro.jpg

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) iştiraki olan Ulaşım A.Ş.'nin, Kabataş - Bağcılar tramvay hattını kesintisiz hale getirdiği, bu hatta yolculuğun 65 dakikada ve tek biletle gerçekleştirileceği bildirildi. İbb'den yapılan açıklamada, yapılan yeni düzenleme ile Kabataş - Zeytinburnu ile Zeytinburnu - Bağcılar hatlarının tek hat haline geldiği açıklandı. Bu sayede tramvay hattında aktarmanın sona erdiği, 31 istasyondan oluşan 19,5 kilometre uzunluğundaki Kabataş - Bağcılar tramvay hattında tek biletle kesintisiz ulaşım sağlanabileceği, istasyondaki yüksek platformların kaldırılması ile istasyonların engelliler için de uygun hale getirildiği ifade edildi.

- 65 dakikaya indi-

Kabataş'tan Bağcılar'a aktarmalı gidişlerde daha önce 68 dakika olan sefer süresinin 65 dakikaya düşerek, toplamda 6 dakika tasarruf sağlandığı, ayrıca 2,5 ile 5 dakika arasında değişen sefer aralığının yoğun saatlerde 2 dakikaya ineceği, seyahat kapasitesinin de yüzde 20 oranında artırılacağı belirtildi.

- 71 milyon 280 bin Euro'ya mal oldu-

Kabataş tramvay hattına, engellilere uygun yüzde yüz düşük tabanlı ve klimalı 37 yeni tramvay aracı alındığı, toplam 71 milyon 280 bin Euro'ya mal olan araçların devreye girmesiyle hattaki mevcut araç sayısının 92'ye çıktığı bildirildi. Hattın yarın törenle hizmete açılacağı duyuruldu.

ANKA

E

Erdem Uygar

Guest
Bu güzel çalışmaların çoğalarak devam etmesini diliyorum...

E

Erdem Uygar

Guest
İnşallah tüm illerimizde bu çalışmalar devam eder. Tranvay hattına ulaşmak isteyen engellilerin, önündeki engeller kaldırılmalıdır. Bir çok proje engelli ergonomisine uygun değil.

F

Fırtına

Guest
Bir çok proje engelli ergonomisine uygun değil.

hangi proje uygun ki........??!!

E

Erdem Uygar

Guest
Ben, Eskişehir'i gördüm ve beğendim diyebilirim...

F

Fırtına

Guest
ne güzel..
sen beğendiysen engelli ergonomisine uygun sanırım..
dilerim tüm illerimiz eskişehir gibi engelli ergonomisine uygun olur..

Tekerlekli Sandalye