% kaç rapor alabilirim.

hasan AYDIN

Üye
Üye
3 yıl önce kemiklerim kendi kendine kırılmaya başlandı. DEXA ve sindegrafi çekildi ve osteoproz teşisi konuldu. Veltebra Lomber T skor -3,2, Kalça T skor -2,5, Vertebra T -3,4 olarak tespit edildi CALCİMAX-D3 1000MG VE FOSAVANCE 70 MG Tedavisi başladı. bir yıl sonra tekrar DEXA çekimi yapıldı ve ilaca cevap vermediği tespit edildi ve ZELEDRONİK ASİT 5 mg yılda bir uygulanmaya başladı. Bir hafta önce çektirdiğim DEXA sonucunda Total T skoru -3,2 'de -3,1 inmiş ve tedaviye yeterince cevap verilmediği gözlenmiştir. Kalça ve bel omurga kemiğindeki ağrı ve hareket kısıtlaması artmış ve kemik kırılmalarım özellikle (parmak ve kaburga)devam etmekteyim Pandemi boyunca idari izinli sayıldım fakat yeni Cumhurbaşkanlığı genelgesi doğrultusunda 65 yaş altı olduğum için göreve gitmek zorundayım.

Aynı zamanda AS ( Ankilozan Spondilit) Hiper tansiyon, Vertigo ve fibromiyalji hastasıyım . 8 yıl önde Troid bezlerim alındı ve troid hastası olarak günlük 400mg Levetıron kullanıyorum.

Bu durumda bana engellilik raporu verilirmi. % kaç oranında olabilir Saygılarımla.

Ekli dosyalar

• AS.pdf
    65.7 KB · Görüntüleme: 179
  • KRONİK HAS,.pdf
    112.6 KB · Görüntüleme: 200
  • nöropatik ağrı.pdf
    85.9 KB · Görüntüleme: 206
  • osteoroz.pdf
    85.9 KB · Görüntüleme: 192
  • Rapor -lyrıca.pdf
    87.2 KB · Görüntüleme: 199
  • TROİD.pdf