Kadın Olmak İşte

gülümse_hayata

Üye
Üye
Kadınlar aslında ne çok sorun yaşarlar bir çoğunu kendi iç dünyalarında gizleyerek , kendilerine belkide etrafındakilerin verebileceği zararlardan çok daha büyük zararlar vermek pahasına üstlenirler, tüm sorunlarını sesiz sakin içindeki dinmek bilmeyen fırtınalarıyla yaşamaya çalışırlar, kendilerine biçilen bu hayatı. Bazen çabaladıkca daha çok batar bazen şanslı olanlar sıyrılıp çıkarlar tüm sorunlarından, ama bu sıyrılıp çıkanlarda bir elin parmakları kadar az sayılabilecek kadardırlar.

GÜÇLÜ KADIN3.jpg

En çok kadın kendine yapar aslında farkına bile varmadan en büyük kötülükleri ben anneyim der kol kanat gerer tüm kötülüklere karşı çocuklarına yıpratır kendini bu uğurda belkide birkez bile takdir görmeyecek olduğunu bile,bile. Ben eşim der yıllarını verip ağartır saçlarını yokluklara meydan okur gün gelir, ve bazen hiç uğruna olmadık yerlerde dayakta yemiştir, hakaret küfürlerde duymuştur.Kendisi için ne yapmıştır kadın etrafındakiler mutlu olsun diye kendi mutluluklarından bir çok kez taviz vermemişmidir? Etrafındakiler hoşnut olsun diye kendi isteklerinden vazgeçmemişmidir? Etrafındakiler iyiyse bende iyi olurum diyerek tüm hayallerini içine gömerek sahte gülücükler takınmamışmıdır?. O kadındır ya herşeye katlanmalıdır!

Bizler böyle büyütülüp böyle yetiştirilen bir toplumun çocukları bugünün kadınlarıyız. Yarının kadınlarına böylemi örnek olmalıyız. Bizler bir çok sıkıntıyı içimizde yaşayarak sadece etrafımızdakiler için yaşadığımız bu hayatı yarının kadınları olacak olan kızlarımız için çok geç olmadan değiştirme imkanı bulan kadınlar olmalıyız. Hayatın sadece etrafındakilerden ibaret olmadığını kendisi içinde yaşaması gerektiğini bilen, gülen ,mutlu kadınlar olabilmesi için şimdi siz kız anneleri ben yaşadım sen yaşama demelisiniz.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Türkiye' de bir kadın gerçekte kendi hayatını yaşayabiliyor mu acaba ? Sadece kendi hayatını ? Kendi istediği gibi ? Başkaları için yaşanan, harcanan ömürler...akıp giden acımasız zaman ve bir gün kadın farkediyor ki ömrünün son demlerinde...

Sadece kendi hayatını yaşayabilen kadınlar da var elbette yok değil ama ne kadar da az. Hatta yok denecek kadar az. Bu yaşamın tam ortasında kendi çabasıyla , kendi iradesiyle kendi yaşamını kuran ve kurmayı hedefleyen kadınlarımızın çoğalması umudumla...

Tekerlekli Sandalye