Kadına yönelik cinsel taciz ve getirdiği sorunlar

gülümse_hayata

Üye
Üye
Kadınlarımız bir çok ortamda cinsel tacizlere ve sözlü tacizlere maruz kalabiliyor.

Böylesi bir durumu yaşayan kadın kendini aşağılanmış hissederek pisikolojik bir çöküş yaşıyor.Evli veyahut bekar genç veya yaşlı bir çok kadının başına gelen bu çirkin tavırlar kadını fazlasıyla incitiyor.Cinsel taciz genel anlamda istenmeyen cinsel mağduriyeti ifade eder.

Cinsel tacize uğrayan bayan direndiği taktirde darp şiddet hata ve hatta ölümle bile burun buruna gelebilir.

Bu tür olaylara özellikle ergenlik dönemindeki genç kızlarımız çok daha fazla maruz kalmaktadır bunun yanı sıra (zihinsel ve bedensel engelli )kızlarımızında başına sıklıkla gelmektedir.

Cinsel taciz sadece dışarıdakilerdende gelmemekte bire bir aile içindede bir çok gazete ve haberde gördüğümüz gibi en yakınlarımızdan bile bu tür bir eğilimi görmekteyiz.

En acı ve en üzücü olanıda bu bence

Cinsel tacize uğrayan kişilerde bir çok sorunlar ortaya çıkmaktadır...
-Depresyon
-Yaşadığı olaydan dolayı travma sonrası kişilik bozuklukları
-Alkol ve uyuşturucu kullanımı
-Korku hali
-Sürekli başına gelenlerin tekrar edeceği korkusuyla güvensizlik

Buna benzer bir sürü rahatsızlıkları yaşayabilir.

Düşündükçe aklıma gelen birde iş hayatındaki tacizler var.Kadınlarımız işyerlerinde'de bir çok ahlaksızca tekliflerle karşılaşa biliyorlar.İstekleri yerine getirilmediği taktirde işten çıkarma vs.. tehtitlerde bulunuluyor.Bu ne kadar acımasızca bir düzen böyle bu girişimlerde bulunanlar hiçmi kendi ailelerini düşünmüyor.

Tekrar tekrar ifade de fayda görüyorum. Kadına ve çocuklara dönük cinsel istismarın her hali insanlık suçudur. Kadın ve çocukların zayıf görülerek istismara maruz kalmaları insanlık suçudur.

Bu tür suçların en ağır şekilde cezalandırılması tek dileğimdir.

S

SON_OSMANLI

Guest
Malesef hedef alınan kadın ve cocuklar Allah ıslah etsin..

Moderatörün son düzenlenenleri:

gülümse_hayata

Üye
Üye
Cinsel Taciz

Cinsel tacize uğrayan kadının benliğinde tamiri zor tahribatlar oluşmaktadır.Kimi zaman kadın yaşamış olduklarını paylaşarak sorunlarını çözmek için yardım alır.Bunun yanı sıra yaşadığı bu olaydan utanç duyarak kimselere söylemeden bunu kendi başına yenmeye çalışan kadınlarımızda mevcuttur..

Bu tür kadınlarımızın yaşadıklarını unutma ve atlatma süreci oldukça gecikerek kadının daha fazla yıpranmasına sebeb olur.

Cinsel taciz yaşandıktan çok sonra bile olumsuz etkilerini sürdüren, çoğunlukla hatırlamaktan, kaçılan, ancak hatırlandığında çok çok acı veren bir durumdur.

Cinsel taciz mağduru olan, ancak tanık yoktu. Şikâyet etsem bile kanıtlayamam korkusu yaşayanların çaresizliğini bir kat daha arttırmaktadır.

Birde bu duruma maruz kalan kadın kendini aklayamamaktan çekinerek olayı saklama ihtiyacı duyar.Buda tacizcilere adeta yardım etmek gibi birşey.

Birde küçük çaplı tacizler yapılmakta bakarak dokunarak sözle vb..
Mesela toplu taşıma araçlarında kalabalıktan yararlanarak kadına yaklaşımlar.Kadın tepki verdiğinde Sanki hiç bir şey yokuş gibi alınan tavır insanı deli etmeye yeterde artar bile pişkinliğinde böylesi işte.

Aslında bu tacizlere küçük diyoruz ama Tecavüzün yanında sempatik görünen aslında düşünsel olarak hiç bir farkı olmayan bir eylemdir.

Tacize uğrayan kadın aman eşim duymasın yuvam yıkılır.Aman duymasın bana sevgisi biter.Aman kimse duymasın benim hakkımda kötü düşünürler diyerek aslında kendine yaptığı kötülüğün farkında bile değildir.

Tekerlekli Sandalye