Kamu kurumlarına engelli personel alımı ve kura

huseyın45

Üye
Üye
Sorum şu ,.
Ben 23 yaşındayım,
yüzde 74 engelli oranı var.
Öğrenim derecesi lise 1 terk .
Engelli kamu kurumlarına kuraya girebilir miyim? Girersem ehliyetim var faydası olr mu?
Bilgisayar kullanım sertifikası ,alsam med onaylı faydası olur mu?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kuraya girebilirsin. EKPSS Kura atamalarında sertifika vb. gibi şeylere pek bakılmıyor diye biliyorum. Yanlışım varsa bilen arkadaşlar düzeltsin lütfen.

haliloglu1

Üye
Üye
Arkadaşlar merhaba ben Kocaeli'nde yaşıyorum SGK engelli statüsünde Telefon Santral Operatörü alımı yapıyor, 89,062 EKPSS 2018 puanım var. Sizce tercihleri bekleyeyim mi, yoksa bu işe başvurmamı önerir misiniz, iş şartlarıyla ilgili bilgisi olan arkadaşlarım yanıtlarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Arkadaşlar merhaba ben Kocaeli'nde yaşıyorum SGK engelli statüsünde Telefon Santral Operatörü alımı yapıyor, 89,062 EKPSS 2018 puanım var. Sizce tercihleri bekleyeyim mi, yoksa bu işe başvurmamı önerir misiniz, iş şartlarıyla ilgili bilgisi olan arkadaşlarım yanıtlarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Merhaba,
Ben 9 yıldır bir okulda GİH kadrosunda memurum. SGK ile de işim oldu. Konya ve Aksaray SGK'ya işim düşmüştü gözlem yapabildim. SGK iyi bir kurum. Kariyer açısından ilerde yükselebileceğiniz bir kurum. Puanınız yüksek. tercih ettiğinizde işi alabilirsiniz. Ama kurum seçmek biraz karmaşık/karışık olabiliyor. Her kurumda, sizin o işi kabullenişinize/benimseyişinize göre iş, size iş/meslek tatmini yaşatır bence.

Alımlar ne zaman olur bilmiyorum. Yine de size kalmış. Başka sorularınız olursa bildiklerimi cevaplamaya çalışabilirim.

haliloglu1

Üye
Üye
İlginiz için çok teşekkür ederim, minnettarım. Bilgileriniz ışığında şansımı denemeye karar verdim, umarım iyi olan olasılıkla sonuçlanır.

Tekerlekli Sandalye