Kantoron Yağı Ve Bası yarasında Kullanımı

sinandeniz

Üye
Üye
Selam arkadaşlar sizlerle kantoron yağının bası yarasında kullanımı hakkında bir kaç bilgi paylaşmak istiyorum,

Ben T12 sevyesinde omurilik felçlisiyim türkiyenin en sıcak illerinden olan Adana'da yaşamaktayım adana çok sıcak sıcaklığından daha sorun nem sorunu muhteşem derece insanı rahatsız ediyo yani bası yarası biz omurilik felçlilerinin en büyük sorunlarından bende'de bası yaralanmaları çok oluyor ve hiç bir şekilde bası yarası olmasını sıfıra indiremiyordum buda beni çok rahatsız ediyordu moralmen hele yıkım oluyo yara açılması ayrı kapanması ap ayrı bir sorun halindeydi bundan 1 sene önce kalçayla poponun birleştiği yerde bası yarası oluşmu ve bu açılan yarayı ne yaptım ne ettimse kapatamadım havalı yatakta tamamlayıcı oluyordu bası yarasında kulllandığım ilaçlar yani 1 sene den hatta fazla olmuş ben hala açılan yarayı kapatamamıştım kız kardeşim'den allah razı olsun birgün bana kayın babasında kantoron yağını kullandıklarını ve hiç bir şekilde yara olmadığını söyleyince inanamadıydım inanamadım olmaz diye düşündüm çünkü kız kardeşimin kayın babası hem sürekli yatakta ve baya bir kilolu olduğu için

KANTORON YAĞInı yaraya güzelce bir bez veya yara pedi ile sürüp KANTORON YAĞINI sürdükten sonrada en az 5 bilemedin 15DK kadar hiç bir yerle temas ettirmiyodum o sürdüğüm yağı vucudun emmesi açısından vucut sürülen yağı emdikten sonra yaranın üzerine kapatmıyordum KANTORON YAĞINI bu şekilde 10gün falan uyguladım o 1 senede kapatamadığım yara 1 haftada baya gözle görünür bi yol katettiğini gözlemledim toplamda 1 ayda tamamen kapandı ve popoya KANTORON YAĞINI sürmeye başladım popoda morarmalar vardı oturmaya bağlı morarmalar o morarmalarda iyleşti gitti sonrada popoda hiçbir şey yokken bile koruyucu oolarak sürmeye devam ettim allahıma çok şükür bası yarası olmasını engeleyo arkadaşlar tabi öyle KANTORONU sürdüm hiç hava aldırmamada gerek yok ta değil şöyle örneklendireyim normalde 1 haftada yara olacak şekilde davrandığım zamanlarda KANTORON YAĞINI sürmeye başladıktan sonra kesinlikle morarma bile olmadığını gördüm Kantoron yağını arkadaşlar vucudunuzun yatakla sandalyeyle temas eden tüm bölgelerine sürün ister elinizle ister amelyat eldiveniyle nasıl arzu ederseniz eminim allahın mucizevi Kantoron yağının etkilerini görecekiniz sarı kırmızı farketmez benim kullandğım kırmızı Kantoron yağı ama tabi dediğim gibi farketmez Sarıda olabilir Kırmızıda allahın izniyle sizlerde faydalarını göreceksiniz.

Kantaron yağının faydaları nelerdir?

Kantaron yağı her türlü yaralarda kullanılmaktadır. Açık yaralar, taze yaralanmalar, kesikler, ezikler, çarpmalar sonucunda oluşan morluklar vb durumlarda iyileşme sağlamaktadır.

Kantaron yağı;

■Antiseptik özelliği ile yarada mikrop oluşmasını önler
■İltihap önleyici özelliği ile yarada herhangi bir iltihap oluşmasını engeller
■Damar büzücü etkisi ie kanamayı kısa sürede durdurur
■Hücre yenileyici özelliği ile yaranın çabuk kapanmasını sağlar
■Aynı zamanda sürüldüğü sürece yaranın sebep olduğu ağrı ve sızıları giderir.
■Yanıklarda ve haşlanmalarda da kantaron yağı kullanılabilir. Yanıkları kısa sürede iyileştirdiği gibi, yanık anındaki acıyı dindirir. Yanığın mikrop kapmasını ve iltihap oluşumunu engeller.
■Güneş yanıkları için kantaron yağından yararlanabilirsiniz. Yanık bölgelerinize sürdüğünüzde acınızın azaldığını hemen hissedebilirsiniz. Yanıklarınız kısa sürede iyileşecektir.
■Trafik kazaları sonucunda meydana gelen iç yaralanma ve iç kanamalarda hem sürülerek, hem de dahilen içilerek kullanılır. Damar büzücü özelliği nedeniyle iç kanamaların durmasına yardımcıdır.
■Hematomlarda (derideki mavi-mor lekeler), beze şişkinliklerinde ilgili bölgeye sürülerek masaj yapılır.
■Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için, cilt bakım yağı olarak faydalanabilirsiniz.
■Kantaron yağı bebeklerin pişiklerinde de çok etkilidir.
■Yine bebeklerin karın ağrılarında kantaron yağı kullanıldığında ağlamaları sona erer. Ağlayan bebeğin karnına kantaron yağıyla, sağ avuç içi kullanılarak hafif hareketlerle masaj yapılır.
■Sırt ağrıları, lumbago, siyatik ve romatizmada masaj yağı olarak kullanılmaktadır.
■Yalnız bu rahatsızlıklarda 1/10 oranında ardıç ya da kekik yağı (veya her ikisi de) eklenerek kullanılır. Ağrılı bölgeye bu yağ ile masaj yapılır. Kısa süre içinde ağrılarınızın hafiflediğini göreceksiniz. Değişik bitki kürlerinin yanı sıra, bu masajla hastalığınızı tamamen tedavi etme şansına sahipsiniz.
■Dahilen kullanımda kan şekerinin düşürülmesine yardımcı olur.
■Dahilen kullanımda iç ve dış varislerin tedavisinde etkilidir. Bunu damar büzücü özelliğiyle yapar.
■Mide ağrılarında ve mide ülserinin tedavisinde de dahilen kullanılır.
■Yaz-kış ayaklarını ısıtamayanlar da kantaron yağından yararlanabilir
■Uyarı: dahilen kullanımlarda günde bir tatlı kaşığından fazla içilmesi uygun değildir
■Kantaron yağı 2-3 sene boyunca tazeliğini ve etki gücünü muhafaza eder..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bilgiler için teşekkürler sinandeniz. Ben alternatif tıp denilen bu türden tedavi yöntemlerine inanan biriyim. Elbette modern tıp vazgeçilmezimiz ancak ancak tıbbın çaresiz kaldığı durumlarda alternatif tıp devreye giriyor. Bunun örneklerini hem bu yazılan yazılardan hemde kendi yaşamımda defalarca gördüm. Bu nedenle halk arasında "koca karı ilacı" lafını fazla kafaya takmayın. Bu lafın pratiktede bir karşılığı yok zaten. Sorununa çözüm bulamayan insanoğlu arayışını sürdürür. Bu arayışı modern tıpta bulursa oraya, alternatif tıpta bulursa oraya kapak atar. Bu kadar basit.

kartalreis

Üye
Üye
Dert gezmiş derman da gezmiş derler. Ata sözü yabana atmamak lazım. Tecrübe de bir ilaçtır, kıymetini bilene. Bu tür yaralar için bal da kullanbilirsiniz. Bilgiler için teşekkür ederim...

Tekerlekli Sandalye