Kayınvalidem kızıma bakıyor. Bakım parası alabilir mi?

nzsu

Üye
Üye
merhabalar ben ekim ayında evde bakım paramı dondurttum calışmaya basladıgım için.Şimdi engelli kızıma babaannesi bakıyo.Ben ona evde bakım parası baglatmak istiyorum.İkamatkahı bizim evde herhangi bir geliri yok kavınvalidemin evli ama o bizde kalıyo kayın pederim kemalpasada yasıyo.baglata bilirmiyim gelir krıterini asmıyoruz bana yardımcı olabilirmisiniz

septik

Editör
Editör
Baknız bakım maaşında ölçü tüm gelirin kişi başı 540 tl ayrıca kızınıza %50 ve üzeri ağır engelli raporu alırsanınız bakıcı olarak aile bireyelrinden biirini göstrebilirsiniz

sinandeniz

Üye
Üye
septik arkadasın dediği gibi hanede kişi başı düşmesi gereken miktarı ve ağır engelli ibareli raporu var ise ki daha önce siz alıyormuşsunuz bu maaşı kaynananızın ikametini sizin eve alıp shçk a baş vurabilirsiniz eve heyet gelincede belki sorabilir neden bakıcı siz değil de kaynananız diye sizde daha önce kendinizin baktığını ama çalışmanız gerektiği için bu yola baş vurduğunuzu olduğu gibi söylersiniz bi sıkıntı olmaz da zaten anlattıklarınıza göre önünüz açık evde bakım maaşını almanız da bi sorun olmaz alabilir kaynananız ama oda sizinle beraber olması lazım yani kızınız bir yerde kaynananız bir yerde olmaz veya kızınızın da kaynananızında ikameti sizde olup her ikiside farklı yerde oda olmaz sorun olur ilk zaman olmasada ilerki zamanda kesin olur bunlar dışında başvurnuzu yapın birde septik arkadaşın söylediği hanede kişi başı 540tl rakamı bu yıl için oda değişir 2015 yılı için onuda formumuzu takip ederek öğrenebilirsiniz açıklanır açıklanmaz forumda paylaşılır son olarak kızınız kaç yaşında engeli nedir yani bedensel mi zihinselmi ?

nzsu

Üye
Üye
arkadaşlar kızım yuzde 96 agır engelli daaha önce alıyodum calışmaya basladıgım için dondurttum kayınvalidemin bi geliri yok yanlı kayınpederimin var kayınvalidem bizimle kalıyo ıkametkahı bizde evde 5 kişi yız suan kişi basına düsen geliri gecmiyaruz.2015 yılında kişi basına dusen gelir ne kadar acaba? ilginize tesekür ederim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
2015 için kişi başı gelir belli olmadı. asgari ücret netleşsin o zaman belli olur.

nzsu

Üye
Üye
tesekür ederimm cok sagolun
ilginize:eek:

Tekerlekli Sandalye