Kontrol muayenesi sonrası kesilen emekli maaşı?

Nihalyıldırım

Üye
Üye
Merhabalar ben 2018de vergi indirimden %100 raporla emekli oldum 3 yıl süreli kontrol muayenesinde raporum 65 olarak yenilendi maaşım kesildi...

Ssk girişim 2003 gün 4083 bu tarihlere göre baz oranımla emekliliğe uygun baktığım tabloda ancak beni tekrar SGK başka bir hastaneye sevk etmiş ama haberim 2,5 ay sonrasında SGK’ya gittiğimde öğrendim yani emekliliğim sonlandırılmış anlayamadım işin içinden o kadar çalışanın içinden cevap alamadım acabalarla tekrar rapor alacağım bu konu ile ilgili bilgi sahibi arkadaşlardan yardım alırsam çok sevinirim ??

Ssk günümü maaş bağlandığım yıl mı baz alınıyor sorusuna evet olabilir cevabını aldım mevzuatı bilen çalışan yok maalesef maaşım kesildikten sonra süreç devam ediyor normal bekleyeceksiniz derken beklemek yerine gittiğimde başka bir hastaneye sevkimi buldum evrak gönderilmiş ancak hiçbir evrak bana gelmedi şimdi tekrar gün aldım ama bu kez acaba başvuru sürecini geçirdim mi diye soruyorum kendime muhattap yine yok bu konu hakkında bilgi alabilir isem çokkkk sevinirim saygılar teşekkürler şimdiden ?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhabalar, tekrar gün aldım derken kurum sevkiylemi gün aldınız?

Nihalyıldırım

Üye
Üye
Evet kurum 31 Ağustos’ta sevk yazısı yazmış ancak ben 7 kasımda öğrendim sevk edildiğimi (170 ve farklı bir SGK kurumuna gittiğimde kimse bundan bahsetmedi son 15 gün önce 170 den bir kişi evrak gönderilmiş onunla birlikte tekrar başvuru yapın dediği için gelmeyince kendim gittim ) 182 yi aradım gün aldım istedikleri hastaneden
Merhabalar, tekrar gün aldım derken kurum sevkiylemi gün aldınız?
Merhabalar..

Nihalyıldırım

Üye
Üye
İstenilen hasteneden gün aldıysanız sorun olmayacaktır. Selamlar...
Önümüzdeki hafta içi aldım şükür çok teşekkürrrr ederim selam ve saygı ile sağlıkla kalın ??
İstenilen hasteneden gün aldıysanız sorun olmayacaktır. Selamlar...
Peki Halil bey gün hesaplama hakkında Bilginiz var mı ?yani rapor oranım günüm tabloda geçerli SGK Müdürlüğü yetersiz diyor ama 2. Dereceden hakka sahibim

Son düzenleme:
Tekerlekli Sandalye