Korkma ...

kartalreis

Üye
Üye
BİSMİLLÂHİRRAHMÂNİRRAHIYM

Elmalılı Orj. - Eğer siz ona yardım etmezseniz biliyorsunuz â Allah ona yardım etti: o küfr edenler onu çıkardığı sıra ikinin biri iken, ikisi ğârdeler iken, ki o lâhzada arkadaşına «mahzun olma çünkü Allah bizimle beraber diyordu, derken Allah onun üzerine sekinetini indirdi. Onu da görmediğiniz ordularla te'yid buyurdu da öyle yaptı ki o küfredenlerin kelimesini en alçak etti, Allahın kelimesi ise en yüksek o, öyle ya Allah bir azîz hakîmdir

Elmalılı S1 - Eğer siz ona yardım etmezseniz, biliyorsunuz ya, o küfredenler onu çıkardıkları sırada mağarada bulunan ikinin biri iken Allah ona yardım etmişti ki, o, arkadaşına: «Üzülme, çünkü Allah bizimle beraberdir!» diyordu. Bunun üzerine Allah ona manevi güç ve huzur verdi, onu görmediğiniz ordularla destekledi ve küfredenlerin kelimesini en alçak etti. Allah'ın kelimesi ise en üstün olandır. Allah, güçlüdür, hikmet sahibidir.

Tevbe 40

kartalreis

Üye
Üye
3260.jpg

Türk Bayrağı'nın Doğuşu ve İstiklal Marşı

onaltiyildiz.com

alınt

kartalreis

Üye
Üye
Korkma
Sönmez bu
Şafaklardda yüzen al sancak

Mehmet Akif Ersoy - İstiklal Marşı

kartalreis

Üye
Üye
Bismillahirrahmanirrahîm - Rahman ve Rahîm olan Allah adıyla

Elmalılı Orj. - Elbette onların ne etleri, ne kanları Allaha ermez, velâkin ona sizden olan tekva irecektir, böyle onları size müsahhar kıldı ki size yolunu gösterdiğinden dolayı Allahı tekbir ile büyükleyesiniz, ve müjdele o vazifelerini güzel yapan muhsinleri

Elmalılı S1 - Elbette onların ne etleri, ne de kanları Allah'a ulaşmaz. Ancak O'na sizin takvanız ulaşacaktır. Böylece onları sizin emrinize verdik ki, size yolunu gösterdiğinden dolayı, Allah'ı tekbir ile yüceltesiniz. Görevlerini iyi yapan iyilik sevenleri müjdele! Hac suresi 37. ayet

kartalreis

Üye
Üye
77188849_137743807639309_6350234409857187840_n.jpg

Biz doğrudan doğruya milliyetperveriz ve Türk milliyetçisiyiz.

Mustafa Kemal ATATÜRK

İlmi Siyaset-feyz alınt

kartalreis

Üye
Üye
Halil İnalcık

'Türklerin övünülecek bir tarihleri vardır.

Tarih bilirseniz ancak o zaman 'Ne mutlu Türk'üm!' sloganının bir manası vardır.

kartalreis

Üye
Üye
Hüzünle titreyen gönle ince bir ah dokunur…

Kalbi kırık olanın kalbine ALLAH dokunur.

Hz. Mevlana

kartalreis

Üye
Üye
Nurullah Genç

Tasalanma yiğidim; zaman bizden yanadır
Külümüzden yükselen duman bizden yanadır
Son durak, son ilahi ferman bizden yanadır
Dünya düşman olsa da, iman bizden yanadır.

kartalreis

Üye
Üye
Tengri
Türk
Töre
Turan

her zaman, her yerde ...

kartalreis

Üye
Üye
Bismillahirrahmanirrahîm

Rahman ve Rahîm olan Allah adıyla

Elmalılı Orj. - De ki: eğer siz Allahı seviyorsanız hemen bana uyun ki Allah da sizleri sevsin ve suçlarınızı mağfiretle örtsün, Allah gafurdur, rahîmdır

Elmalılı S1 - De ki: Eğer Allah'ı seviyorsanız hemen bana uyun ki Allah da sizleri sevsin ve suçlarınızı bağışlasın; Allah, daima bağışlayan ve esirgeyendir. (Ali İmran 31)

kartalreis

Üye
Üye
Bizim dinimiz hiçbir vakit kadınların erkeklerden geri kalmasını talep etmemiştir. Allah’ın emrettiği şeyi, kadın ve erkek beraber olarak ilim ve kültür edinmeleridir. Kadın ve erkek, bu ilim ve kültürü aramak ve nerede olursa oraya gitmek ve onunla dolu olma zorundadır. İslam ve Türk tarihi tetkik edilirse görülür ki bugün kendimizi bir türlü kayıtları bağlı zannettiğimiz şeyler yoktur. Türk sosyal hayatında kadınlar ilim, kültür ve diğer hususlarda erkeklerden katiyen geri kalmamışlardır. Belki daha ileriye gitmişlerdir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Tekerlekli Sandalye