kpss veya ekpss

gececi01

Üye
Üye
arkadaşlar ben hiç kpss veya ekpss ye girmedim %60 engelli raporum var ilk defa bugün kpss başvuru yapacağım engelli raporum olduğu halde 6 kasım 2022 deki kpss ye katılabilirmiyim hayatımda hiç bir kpss veya ekpss ye girmedim ilk başvurum

unuttum.29

Moderatör
Moderatör

@gececi01

Merhaba,

Engellilerin sınava katılmasında herhangi sorun yoktur. Yukardaki bağlantıdan da biraz bilgi edinebilirsiniz.

Sınavda engelinizden dolayı bir kısıtlılığınız varsa bu durumu bildirip önceden tedbir aldırmalısınız. (Fiziksel, görme vb. engeliniz varsa yardımcı olacaklardır size.)

Başka sorunuz olursa başlığa yazın cevaplamaya çalışayım.(Ama önce bağlantıdaki bilgileri okuyun sonra soru sorun; olur mu?

Bol şanslar..

gececi01

Üye
Üye

@gececi01

Merhaba,

Engellilerin sınava katılmasında herhangi sorun yoktur. Yukardaki bağlantıdan da biraz bilgi edinebilirsiniz.

Sınavda engelinizden dolayı bir kısıtlılığınız varsa bu durumu bildirip önceden tedbir aldırmalısınız. (Fiziksel, görme vb. engeliniz varsa yardımcı olacaklardır size.)

Başka sorunuz olursa başlığa yazın cevaplamaya çalışayım.(Ama önce bağlantıdaki bilgileri okuyun sonra soru sorun; olur mu?

Bol şanslar..
sınava bir engel durumum yok sadece merak ettiğim şu bana senin engelli raporun var bu sınava giremezsin ekpss ye girebilirsin kabul edilmedi derlermi

İsen Buga

Üye
Üye
Demezler...
Engelli olduğunu sorgulamazlar.
Yetkileri yok....

Kazanırsanız ki kazanacağınıza eminim : Güzel bir yere yerleşirken engelli olduğunuzu belirtiniz; memurluk hayatınız daha kolay olur. engellisin gelemezsin diyemezler. Engelli kadrosuna da sizi alırlar.

ama burada dikkat edilmesi gereken husus: kodlar.. diyelim bir yerde çalışmak istiyorsunuz engelinizin elvermediği kodlar var ise; o zaman kazansanız bile yerleşmeyebilirsiniz. Bunu yapacağınızı sanmıyorum. Güzel gececektir emin ol...

gececi01

Üye
Üye
Demezler...
Engelli olduğunu sorgulamazlar.
Yetkileri yok....

Kazanırsanız ki kazanacağınıza eminim : Güzel bir yere yerleşirken engelli olduğunuzu belirtiniz; memurluk hayatınız daha kolay olur. engellisin gelemezsin diyemezler. Engelli kadrosuna da sizi alırlar.

ama burada dikkat edilmesi gereken husus: kodlar.. diyelim bir yerde çalışmak istiyorsunuz engelinizin elvermediği kodlar var ise; o zaman kazansanız bile yerleşmeyebilirsiniz. Bunu yapacağınızı sanmıyorum. Güzel gececektir emin ol...
sayın isen buga aslında engelsiz engelliyim elektrik otomasyon teknisyeniyim sol bacağım da hafif polio sekeli var 2019 da kalp krizi sonucu 1 tane stend takılı sağlık durumum şuan çok iyi serbest piyasada elektrik otomasyon tesisat işleri yapıyorum kazanacağımdan yada yerleşeceğimden değil de öylesine başvuruyorum hayırlısı olsun

İsen Buga

Üye
Üye
olabilir...
Memuriyette ve kamuda işçi olarak da o işi yapabilirsin.
Kod yazmıyorsa genelde fiziksel engelli olmamalı diye yazar sizde o kısımı görürseniz yazmazsınız. Öyle bir kod görmezseniz yazarsınız.
Farklı departmanda aynı işi yapabilirsiniz engel değilsiniz.

Polio Şekeli tam ağır olup da inşaat şantiyede çalışan Mimar arkadaşım var. Engelli diye yapamaz demezler. Yapıyor işte.
Şamtiye görmek istersen 1000 yataklı Devlet Hastanesi tamamı....Baştan sona çalıştı işte; gözünü korkutmamalı:

yeter ki sende KPSS ye tasasız ve yüreği rahat gir...
seni bilmem ama ben senin o işi yapacağına inanıyorum, hatta o görevde de yükseleceğine..

veli 1500

Üye
Üye
EKPSS ğirdik kura ile sınavlar iptal oldu engelli personeli kura sonucu açıklama varmı ya bilgisi olan yokmu arkdaşlar

antepli.27

Üye
Üye
arkadaşlar ben yüzde 89 engelliyim 33 yaşındayım kpss ye başvurmak istiyorum ama nasıl olacak hic bir bilgim yok raporu 2 yıllık verdiler felclikten ortopedik

İsen Buga

Üye
Üye
arkadaşlar ben yüzde 89 engelliyim 33 yaşındayım kpss ye başvurmak istiyorum ama nasıl olacak hic bir bilgim yok raporu 2 yıllık verdiler felclikten ortopedik
ÖYSM sitesi takip et..
Önce başvuru yapacaksınız sonra sınava gireceksiniz.
Önemli olan kısım unutmadan yazayım tahsiliniz nedir?

antepli.27

Üye
Üye
isen buga ben lise mezunuyum normal kpss yemi baş vuracam e kpss ye mi ?

İsen Buga

Üye
Üye
hepsine başvur
hangisi tutarsa oraya gidersiniz...

KPSS ve EKPSS

Sadece ÖYSM sitesine bakmayın
İŞKUR sitesine de engelli kategorisine de bakınız...

Hem ÖYSM de hem İŞKUR da engelli girişleri de olacak...

Normal kategorisine de başvurabilirsiniz yaparım derseniz... Englli olmayacak diye bir yazı yoksa herzaman normal kategoriden işe girebilirsiniz. Ama ama sizin haklarınız içimİş kabul aşamasında engelli olduğunu belirtiniz. İşveren zarar görmez sizde kar edersiniz.

Tekerlekli Sandalye