Kripto paralar özellikle *Metaverse Coin* ilgilenen varmı?

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Kripto para dünyasının yeni akımı metevarse coinler oldu. İş yerinde herkesin dilinde metevarse coinler. Bende bu olaya merak saldım. Araştırma yaparken şu yazıya denk geldim.
ancak tam olarak hangi borsadan alacağıma nasıl al sat yapacağıma karar veremedim. Aramızda kripto paralarla özelliklede metaverse coinlerle arkadaşlar varmı?

Hangi borsayı önerirsiniz? Paribu ve BTC Türk çok popüler en azından sürekli reklamlarını görüyoruz. Yada global borsalara mı bakmalıyız? Şimdiden teşekkür ederim

Moderatörün son düzenlenenleri:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba dostum. 2017 den beri ufak tefekte olsa kripto paralara yatırım yapıyorum. Kimilerine göre hayalden ibaret olsa da bana göre geleceğin parası olması potansiyeli taşıyorlar.

Fakat şunu belirtmeden geçmeyeyim. Coin markette ki ilk 10 coin dışındakilere fazla bulaşma derim. Zira piyasada ki koinlerin %90 dan fazlası çöp koin. Bunların geleceği yok. Evet kısa vadede iyi kazandırsa da bir anda yok olabilirler. Bitcoin, Etherium gibi bilindik coinlere bak.

Ve eğer yeni gireceksen asla al sat işine girme derim. Al sat işinden iyi derece grafik okuyabilen kişiler para kazanır. Hele hele kaldıraçlı işlem asla yapma. Bu işin sırrı yeni giren için alıp unutacaksın. 1-2 yıl sonra para kazanabilirsin belki.

Ben dahil kimsenin sözüyle hareket etme. Koinlerin projelerini iyi araştır. Arkasında kimler var bunlara bak. Bazen proje çok sağlam oluyor ama arkasında ki kişiler bir yerden sonra yeterli yatırımı yapamadığı için proje sonlanıyor. Yani hem projenin sağlam olması hemde arkasındaki kişilerin ekonomik anlamda ilerde sıkıntı yaşamayacak kapasitede olması gerekir.

Metevarse yeni akım oldu. Ben şimdilik temkinli yaklaşıyorum. Bir süre izlemekte fayda var. Türk borsaları fazla komisyon alıyor. Onun yerine Binance gibi global borsalar daha uygun bence.

Son olarak şunu diyeyim. Kendine 2-3 ay zaman tanı. Bu sürede internette bol bol araştır. Bu işte bire bir tanıdıklarımdan hem çok para kazananlar hem de çok para kaybedenler oldu.

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Hocam, BTC Türk, PARİBU, Bitexen bu 3 kripto para borsasından hangisini önerirsin peki.

İsen Buga

Üye
Üye
Binance öneririm. Uzun vadede kalacaksa eğer paraları binance'de tutmalısın.

Ancak kısa vade de kazanırım ve ayrılırım dersen bir hafta dursun sonra hesabıma geçsin dersen; TR Binance, Paribu BTC Türk farketmez. Bitexen henüz incelemedim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Metaverse coinler Türk borsalarında çok az. Tavan yaptıktan sonra TR borsalara geliyor. İsen in dediği gibi Binance en iyisi.

Tekerlekli Sandalye