Kursiyerlik sigorta başlangıcı sayılıyor mu?

MustoCan

Üye
Üye
Merhaba arkadaslar ben yuzde 45 engelliyim raporumu cikardiktan sonra hastaligim ileri tarihlerde daha fazla artti.
Malulen emeklilik icin hastaligimin sigorta baslangicindan sonra cikmasi gerekiyormus.
Sigorta baslangicim 2014 .ama hastaligim 2012 de baslamis.
Buna gore heralde hak kazanamayabilirim.
Ama ogrenmek istedigim ben 2010 da iskur tarafindan kursiyer olarak egitim aliyordum ilk ise giris tarhim 2010 gozukuyor ama sigorta baslangic tarihim 2014 .
Sizce malulen emeklilikte 2010 mu yoksa sigorta prim baslangici 2014 mu gecerli bilgilendirirseniz sevinirim

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
@MustoCan

Selam,
...
Türkiye İş Kurumu tarafından düzenlenen meslek edindirme, geliştirme ve değiştirme eğitimine katılan kursiyerler 2008 yılı Ekim ayı başından itibaren sigortalı sayılmışlardır. Bunlar hakkında iş kazası ve meslek hastalığı sigortası ile bunlardan bakmakla yükümlü olunan kişi durumunda olmayanlar hakkında ise ayrıca genel sağlık sigortası hükümleri uygulanmaktadır. İŞKUR Kursiyerleri 4/a kapsamında sigortalı sayılmaktadırlar. Ancak Emeklilik sigorta primi ödenmediğinden, söz konusu dönemlerde kursiyerler emeklilik hizmetinden yararlanamaz...

Yukardaki sitede konuyla ilgili bu açıklama yapılmış; ikna olmazsanız 170'i arayıp bilgi isteyebilirsiniz, bol şanslar..

MustoCan

Üye
Üye
Cevabiniz icin cok tesekkur ederimiyi gunler

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Rica ederim,

Tekerlekli Sandalye