Kurum sevki olmadan alınan rapor vergi indiriminde kullanılır mı?

serkan_06

Üye
Üye
herkese merhabalar benim bir kaç sorum olacak ben kendi isteğimle 3 ay önce devlet hastanesine rapor için başvuru yaptım ve daha bu gün sonuçlandı rapor oranım %50 sürekli ibareli birinci sorum ben raporu hiç bir kurumun sevki ile almadım bu vergi indirimi için sorun olur mu?ikinci sorum vergi indirimi alındığında emekli olana kadar zaman içinde işsiz kalırsak ne gibi sorunlarla karşılaşırız yani benim günüm fazlasıyla geçti sadece 17 yılın dolmasını bekliyorum bir yıla yakın zamanım var.Üçüncü sorum ise bu aldığımız raporu ne kadar zaman içinde vergi dairesine iletmemiz gerekiyor belli bir süresi varmıdır

İsen Buga

Üye
Üye
vergi dairesi kurum yazışmaları ile gelen raporu GENELDE kabul eder. Raporun elden ele dolaşması yasaktır. ancak vergi dairesi bazende elden rapor alır. Gerekçesi yazmayayım kafa karıştırır.
Çalıştığınıza dair yazı alın işyerinden: İlgili Kuruma diye başlık atın falanca kişi işyerimizde halen görev yapmaktadır. altına müdür imzası kaşe mühür bitti.
O yazı rapor birde foto kimlik fotokobileri vs götürün vergid airesine kabul ederse eder, ya etmezse o zaman direk sizi hastaneye yönlendirir.
Sansınızı denemeniz lazım. Sonuçta birşey kaybetmeyeceksin...
Vergi indirimi kabul oldu yada olmadı ancak işlem yapıldı(başvuru verildi rapor verildi vs) o zaman işsiz kalırsan birşey olmaz. ancak emeklilik için mutlaka işe başlamanız gerekiyor. ve vergi dairesine gidip falanca şu şu tarihte başvuru yapmıştım deyip nushanın fotokopisini alırsınız işyerinizde mutametliğe verirsiniz ve yeniden vergi indirimine devam ettirebiliyorsun. Yenidem muayeneye gerek yok yani. bir kerede kabul görmesi yeterli.

serkan_06

Üye
Üye
bu gün vergi dairesine gittim raporun noter onaylı suretini ve iş yerinden aldığım çalıştığıma dair yazıyı ve nüfus cüzdanının fotokopisini verdim bu ve birde orada bir dilekçe verdiler zaten hazır yazılmış sadece boşlukları doldurdum ve imzaladım bu işlem 5-6 dakika felan sürdü ve bana tamam gidebilirsiniz dediler bir aya yakın bir zamanda iş yerime yazının ulaşacağını söylediler buna göre kabul edilmeme gibi bir olasılık olabilirmi acaba?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kabul edilir büyük ihtimal. Bekleyip grmek lazım.

İsen Buga

Üye
Üye
2-3 ay içinde sonuçlanır
umarım lehine sonuçlanır: hayırlı olsun

serkan_06

Üye
Üye
sorularımı cevapsız bırakmadığınız ve göstermiş olduğunuz ilgi ve alaka için çok teşekkür ediyorum

Tekerlekli Sandalye