Kurumumda sağlık sorunları nedeniyle daha rahat bir yere geçme

spartacus

Üye
Üye
İyi günler benim yüzde 40 raporum var.Çalıştığım yerde infaz koruma memuruyum.Rahatsızlığım sigara ortamı ve kapalı yerde çalışmamdan dolayı kötü oluyor ve rapor aldığım için müdür benle uğraşıyor.Benim sorum daha iyi bir yerde çalışmak için çalıştığım bakanlığa bir dilekçe yazsam uygun olurmu siz ne yapmamı önerirsiniz tşkler ...

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
İyi günler benim yüzde 40 raporum var.Çalıştığım yerde infaz koruma memuruyum.Rahatsızlığım sigara ortamı ve kapalı yerde çalışmamdan dolayı kötü oluyor ve rapor aldığım için müdür benle uğraşıyor.Benim sorum daha iyi bir yerde çalışmak için çalıştığım bakanlığa bir dilekçe yazsam uygun olurmu siz ne yapmamı önerirsiniz tşkler ...

Merhaba,
Sizin Atama yer değiştirme yönetmeliğinizi ben bilmiyorum.
Ama Sizin yerinizde olsam. Önce haklarımı ve ödevlerimi(sorumluluklarımı öğrenirdim.)
Bunu kitaptan ziyade tecrübeli, size yardımcı olabilecek birinden öğrenmeniz daha iyi olur.
Eğer yönetmelikte lehinize olan bir durum varsa, dilekçeyle bunu talep etmeniz hakkınızdır.
(Yani atıyorum tutukevinde çalışıyorsanız ve Adliyeye geçmek/yer değiştirmek imkanınız varsa talep edebilirsiniz.)
Bu şekilde sorununuz çözülmezse BİMER'e yazıp yardım isteyebilirsiniz.
Bir diğer çare (Belki Son Yol?) idare mahkemesine durumunuzla ilgili dava açmak olabilir.
Son olarak:
Rapor almak sorunlarınızı çözmez, erteler sadece.
Bir yönetici haklı olarak raporu işe gelmemenin bir çaresi olarak kullanan bir çalışanı tasvip etmeyecektir.
Maddi durumunuz iyiyse istifa edip yeniden EKPSS ile atanmayı deneyebilirsiniz başka bir kuruma. (Bunda belli bir bekleme süresi vardır ama ben bilmiyorum.)
Kurum değiştirmek mümkün ama çok zordur. Kuvvetli bir referans bulursanız bunu deneyebilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye