L1 kırığım var yardımlarınızı bekliyorum.

umudum

Üye
Üye
Merhabalar, araç içi trafik kazası sonusu L1 kemiğim kırıldı. Kazanın üstünden 70 gün geçti, 23 gün hastanede kaldıktan sonra uygun bir fizik tedavi merkezine girebilmek için bir buçuk ayda evde kaldım.Evde kalıken fizik tedavi gördüm fakat aletsiz. Şu an bir fizik tedavi merkezine yattım 3 gün oluyor.
24 yaşındayım ve çok şaşkınım hala. Yürüyebilecek miyim bilemiyorum. Ayak bileklerimi ve ayak parmakalrımı kıpırdatamıyorum fakat his var. Bacaklarımı çok rahat hareket ettiriyorum. Bağdaş bile kurabiliyorum. Yürüteçle yürüyorum,afo kullanıyorum. Afo yardımı ile dengede durabiliyorum,desteksiz ayakta durabiliyorum birkaç adım atıyorum fakat penguen gibi yürüyorum.
Tuvalet kontrolüm yok,idrarıma sıkıştığımı anlıyorum,enfeksiyon yüzünden taka geçmedik,geçmek de istemiyorum gerçi. Kendim yapmak istiyorum,imkansız gibi gözükse de... Büyük tuvalet kontrolüm ve hissim hiç yok.
Tecrübeli arkadaşlarn yorumlarna ihtiyacım var, ayaklaımı hareket ettirir miyi, tuvalet olayı ne olur, ve yürüyebilir miyim?
Kimsenin kesin bir şey söyleyemeyeceği bilecek kadar tecrübem oldu 70 günde ama ne olur yorumlarını yazın.
Herkese geçmiş olsun....

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bu konu hakkında bir bilgim olmasada geçmiş olsun demek istedim Allah şifalar versin ve kaybetmiş olduğun fonksiyonları umarım en kısa sürede geri kazanırsınız. Bu konu hakkında bilgi sahibi olan üyelerimiz ve yönetimden arkadaşlarımız sizi bilgilendireceklerdir.
Acil şifalar diliyorum.

İskender Durgun

Üye
Üye
umudum,

Öncelikli olarak çok geçmiş olsun. Benim kırığım T12. 5 sene oldu. Hiç yürüyemiyorum. Ne büyük ne küçük tuvalet hissim yok. Tak yapıyorum. Bu duruma alıştım artık. Kendimi üzmüyorum. Hayat devam ediyor. Tak ı sıkıntı etme. Kötü birşey değil. Ama ben senin L1 kırığı olduğu için büyük tuvalet ve küçük tuvalet hisssinin geleceğine inanıyorum. Yürüme konusunda da fizik tedavi ile daha iyi olacağına inanıyorum.

Hayata sıkı sarıl ve herşeye rağmen mutlu olmaya çalış.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba Umudum,

Çok çok geçmiş olsun dileklerimi sunar, acil şifalar dilerim...24 yaşındasın henüz ve inan bu başına geleni yenebilirsin...rumuzun gibi yaşamak, iyileşmek, yeniden yürümek en büyük umudun olsun senin...fizik tedaviden vazgeçme ne kadar uzun sürerse sürsün. Bir gün mutlaka ama mutlaka bir gün eskisi gibi yürüyeceğine inan yeter ki ...o gün gelecek bak inanırsan başarırsın da. İnanmak başarmanın yarısıdır derler ama bana göre tamamıdır. Bu günlerde moralini hep yüksek tutmaya çalış, hep güzel şeyler düşün...Daha ne diyebilirim ki dualarım seninle olacaktır...

Sağlıcakla kal, sevgiyle kal,

sinandeniz

Üye
Üye
geçmiş olsun bence süper durumun egzersizlerine tam gaz aksatmadan devam edersen bunun üstesinden rahatlıkla gelecek durumdasın bende T12 omurilik felciyim 4 senne oldu cihazı takıp wolkır yardımı ile bile yürüyemiyorum sen daha 70 gün oldu diyosun bence süper durumdasın allah kolaylık versin tuwalet işinide fazla sorun etme başa gelen çekilir ilerki zamanlarda onlarda normale dönecektir daha yolun çok başındasın ve çok çok yol kat etmişsin maşallah umarım dahada iği olursun allah şifa versin

umudum

Üye
Üye
hepinize teşekkür ederim, Allah hepimizin yardımcısı olsun...

Tekerlekli Sandalye