Lisans mezunları ekpss sınavında bilgisayar işletmenligi sertifikası almak zorundamı.

sercan1988

Üye
Üye
Katılım
Tem 21, 2011
Mesajlar
148
Tepkime Puanı
0
Puanları
0
halk eğitim merkezlerince verilen...BİLGİSAYAR KULLANIMI (BİLGİSAYAR İŞLETMENLİĞİ - OPERATÖR) sertifikasını almak şartmı
 

derderbo

Üye
Üye
Katılım
Tem 21, 2012
Mesajlar
650
Tepkime Puanı
1
Puanları
0
Hayır öyle bir şart yok MEB onaylı sertvika veren bütün kurslardan alabilirsiniz.
 

İsen Buga

Üye
Üye
Katılım
May 31, 2010
Mesajlar
2,428
Tepkime Puanı
74
Puanları
48
sadece GİHS de düz memur olarak girecekseniz veya VHKİ gibi işlerde çalışacaksanız, okuduğunuz lisans bölümünde bilgisayarla ilgili ders yoksa; o zaman MEB onaylı bilgisayar sertifikası bulundurmak YARARINIZA olur. Yani zorunlu değil.

Zorunlu deği çünkü Lisans bölümü mezunları genelde kendi branşlarında işe giriş yaparlar dolayısıyla bu branşlarda illede bilgisayar sertifikası isterük demezler, diyemezler.
 

sercan1988

Üye
Üye
Katılım
Tem 21, 2011
Mesajlar
148
Tepkime Puanı
0
Puanları
0
aöf kamu bitirsim adam şidmi bazı krumalr aöq kabul etmiyormuş

tmel bilgi teknolojileri gördüm
 

İsen Buga

Üye
Üye
Katılım
May 31, 2010
Mesajlar
2,428
Tepkime Puanı
74
Puanları
48
kim kabul etmiyormuş?

AÖF yasal bir okul ve istinasız kabul etmek zorundalar...
 

sercan1988

Üye
Üye
Katılım
Tem 21, 2011
Mesajlar
148
Tepkime Puanı
0
Puanları
0
MEB Onaylı Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası Soruları - Memurlar.Net

AÇIKÖĞRENİM GEÇERLİ Mİ?

Kılavuz hükmü sadece "örgün eğitim" demektedir. Bu nedenle açık lise veya açık öğretim de alınan bilgisayar dersleri ?M.E.B.'dan Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikasına Sahip Olmak? niteliğine haiz değildir.

Bilindiği üzere, 2005 Kamu Personel Tercih Kılavuzu’nun “3. Diğer Hususlar” başlıklı 3.1. maddesinde “Adayların, tercih edecekleri kadroların karşısındaki başvuru şartları arasında yer alan; yabancı dil bilgisi, sertifika, ustalık-kalfalık belgesi, askerlik durumunu gösterir belge, vb. diğer belgelere başvuru tarihi (Başvuru Formunun ilgili kurumlara teslim edildiği tarih) itibariyle sahip olmaları gerekmektedir.” hükmü, 3.9 maddesinde ise “Örgün eğitim yoluyla zorunlu/ortak/ seçmeli bilgisayar dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylar, “M.E.B.’dan Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikasına Sahip Olmak” niteliğine ve aynı şekilde daktilo dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylar da, “M.E.B.’dan Onaylı Daktilo Sertifikasına Sahip Olmak” niteliğine sahip olarak değerlendirilecektir.” hükmü yer almaktadır.
 

derderbo

Üye
Üye
Katılım
Tem 21, 2012
Mesajlar
650
Tepkime Puanı
1
Puanları
0
zorundamıyım değilmityimmm
Sertvika isteyen kadroları tercih ederseniz elbetteki istenilen bilgisayar sertvikasını kuruma vermek zorundasınız,,bu belgeyi şart koşmayan kadrolarada tercihte bulunursanız tabikide bir zorunluluk yok.Ama bu sertvikayı almanız her halukarda sizin yararınıza olacaktır.
 
Üst