Lisans mezunları sınav yorumları ve genel sohbet

carsizmir

Üye
Üye
valla ben 60 soruyuda yaptım ama nasıl yaptım orası meçhul. türkçe ve matematik iyiydi. ama tarih ve genel ytenmek berbat. yani 30 genel kültürde 10 ne tim ya çıkar ya çıkmaz. bu arada bende lisans ve genel özürlüdeydim

YassaX

Üye
Üye
carsizmir ; ben toplamda 45 tane işaretledim.. Vakit malesef yetmedi.. Artik yanlislarda var.. Sorular ve Yanıtları bir yayınlansinda bakicaz artik.. sanirim ÖSYM n in sitesinde 7 Mayistan sonra Sorulari ve Cevaplari yayınlarlar.. Genelde oyle yapiyorlar .. Hakkımızda Hayırlısı Neyse O Olsun

carsizmir

Üye
Üye
vala bana yayınlamıcaklar gibi geliyor. zaten 2 haftaya puanlar belli olucak soruların yayımlanmasına gerek kalmıcak. benim şaşırdığım her kafadan bi cevap çıkıyor herkes kendi cevabına doğru diyor bi bilemedim kime inanayım. nettede çok açık bulamadım cevapları

YassaX

Üye
Üye
carsizmir ; Hakkımızda Hayırlısı Neyse O Olsun.. Bekleyip göreceğiz.. Ancak ortalama cok dusuk olacak.. Netler 30-40 Arasina sıkışacak gibi geliyor ... Bakalim ..Size Hayırlı Geceler

carsizmir

Üye
Üye
saolun sizede hayırlı geceler. bekleyip görcezx bakalım

Emre84

Üye
Üye
carsizmir ; ben toplamda 45 tane işaretledim.. Vakit malesef yetmedi.. Artik yanlislarda var.. Sorular ve Yanıtları bir yayınlansinda bakicaz artik.. sanirim ÖSYM n in sitesinde 7 Mayistan sonra Sorulari ve Cevaplari yayınlarlar.. Genelde oyle yapiyorlar .. Hakkımızda Hayırlısı Neyse O Olsun

Aynen ben de 45 tane işaretledim 4-5 yanlış çıkacak gibi duruyor netim 38 li rakamlara inecek sanırım. 46 - 47 netim olucak diye hayaller kuruyodum 28 nisan gecesi.. 29 nisan saat 11.00 deyse sınıftan zombi gibi çıktığımı hatırlıyorum gözler kaymış şekilde.. ömür billah memurluk gitti derken yine burda seninde katkın oldu da umudum geldi özkancey kardeşim.. tekrardan hayırlısını dileyelim..

mevce

Üye
Üye
Biraz önce ösymyi aradım telefondaki bayanın beni azarlamadığı kaldı.Duyurulardan takip edin belli değil dedi.

hunter

Üye
Üye
ben toplam 48 soru cevapladım türkçe aklımda değil soruları görmeden hatırlayamam matematikten 5 netim var,genel kültür nispeten fena değildi mesela 59.avrupa güreş şampiyonasını,dünya bankası başkanını,unesco kültür mirası gibi az bilinen soruları yaptım en kötü 40 net bekliyorum hayırlısı artık sonuçları beklemekten başka yapacak bişeyimiz yok,,Umarım herkes atanır..

hunter

Üye
Üye
Bende oluşan intiba lisans mezunlarının 40 ve üzeri net yapanların kesin,35-40 arası net yapanların büyük ihtimal atanacağı yönünde..kaynak filan yok gerek çevremde sınava girenlerden,gerekse internet ortamındaki havadan bende oluşan kanaat.

frankenstein

Üye
Üye
En az 40 Netim olmasına duacıyım ama muhtemelen 30-40 net arası gelecek.. Standart Sapması yüksek bir sınav oldu bu.. Hayırlısı olsun..

secil

Üye
Üye
Öncelikle merhabalar,siteyi birkaç gündür takip ediyordum,üye olmaya karar verdim.Arkadaşlar ömss sınavi her ne kadar bir hüsran gibi gözüksede umutlarımızı yitirmeyelim!belliki herkes için zor bi sınav oldu.İNŞALLAH herkes için en hayirlisi olur.

YassaX

Üye
Üye
secil hanım ; aramızda hoşgeldiniz :) ... Hayır Dualarınız icin sağolun ... Sınav kolay - zor olayı ; herkes icin gecerli.. Kolaysa herkese kolay, zorsa herkese zor.. Sonuc olarak Lisans - Genel Özürlü Soruları gercekten zordu.. Ancak; Lisans Olarak giren yaklaşık 15-20 kişi ile görüşmem sonucunda ; sınavı iyi gecene pek rastlamadim.. 30 - 45 Net Bandına Sıkışacak gibi duruyor.. Hakkımızda Hayırlısı Olsun

secil

Üye
Üye
secil hanım ; aramızda hoşgeldiniz :) ... Hayır Dualarınız icin sağolun ... Sınav kolay - zor olayı ; herkes icin gecerli.. Kolaysa herkese kolay, zorsa herkese zor.. Sonuc olarak Lisans - Genel Özürlü Soruları gercekten zordu.. Ancak; Lisans Olarak giren yaklaşık 15-20 kişi ile görüşmem sonucunda ; sınavı iyi gecene pek rastlamadim.. 30 - 45 Net Bandına Sıkışacak gibi duruyor.. Hakkımızda Hayırlısı Olsun

Hoşbuldum,tesekkür ederim özkancey bey:) evet herkesin hakkında hayırlısı olsun.belkide her kötü sonuçtan iyi şeyler çıkar.KESİNLİKLE KATILIYORUM LİSANS ZORDU:(

YassaX

Üye
Üye
secil hanım ; herkes icin zor oldugundan ortalama dusuk olacaktır.. Standart Sapma devreye girecektir.. Yine yapan ve bilen icin bisey değişmeyecektir ..

secil

Üye
Üye
özkancey bey; yinede moralimizi yüksek tutalım,her ne olursa olsun........kimbilirr belki hepimiz yerleşiriz:) mucizelere kaldık:)

YassaX

Üye
Üye
secil hanım ; Hakkımızda Hayırlısı Neyse O Olsun ... Ben Acıkcası Lisans - Kpss Basvurumu da yaptım. 7 Mayis 2012 Pazartesi itibariyle 7 Temmuz 2012 deki KPSS sınavına 60 gun boyunca caliscam..Zaten taze bilgiler.. Konular hemen hemen aynı .. Bol Bol Soru cozerek hazırlanma imkani olacak insallah ... Hangisi Hayırlısıysa O Olsun.. İkisi de Hayırlı Degilse Olmasın..

frankenstein

Üye
Üye
Özkan hocam ÖMSS gibi bu kadar zor bir sınava girdik ya KPSS bize basit gelecektir eminim :D

YassaX

Üye
Üye
frankenstein; aslında ÖMSS ye Hazırlanırken tum konulara calistik.. KPSS de soyle bir durum var; Önceki Yıllara ait sorular var ve mufredat belli.. ÖMSS Müfredatı olmadiği icin ve oncesi de olmadiği icin ve sorularda beklentilerden cok cok uzak oldugu bocaladık.. Ben ÖMSS ye hazırlanırken hep Konu eksiklerime ağırlık verdim ve cok soru cozemedim. Simdi ise 2 aylık bir zamanim var ve hedefim gunde en az 500 - 600 soru cozerek hazırlanıp, konu eksiğim olan yerlere ağırlık vermek istiyorum.. Dediğine bir acıdan katılıyorum, ancak daha kolay olur diye dusunmuyorum.. Yukarıda bahsettiğim gibi ÖMSS de cok belirsizlikler vardi, KPSS 11-12 yıllık bir sınav, o sebeple daha cok basarili olacağimizi dusunmekteyim.. Herkese bu konuda basarilar dilerim

Tekerlekli Sandalye