Lise mezunu EKPSS atanan memur kaç TL maaş alır?

yeralp

Üye
Üye
Arkadaşlar lise mezunuyum. Ekpss puanıyla atanıp memur olsam veya normal memur olsam maaş kaçtan başlar. Bilgisi olan varmı?

BLA-L09 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Merhaba, [MENTION=24074]yeralp[/MENTION]

3200 civarı alırsınız.
Eş yardımı, Çocuk yardımı, Sendika üyeliği, Engellilik indirimi vb. olursa biraz daha artacaktır maaşınız.
Ekpss ve Normal kpss veya başka şekilde de girseniz memuriyete; maaşınız değişmeyecektir.

Hüsain

Üye
Üye
Merhaba, [MENTION=24074]yeralp[/MENTION]

3200 civarı alırsınız.
Eş yardımı, Çocuk yardımı, Sendika üyeliği, Engellilik indirimi vb. olursa biraz daha artacaktır maaşınız.
Ekpss ve Normal kpss veya başka şekilde de girseniz memuriyete; maaşınız değişmeyecektir.

Unuttum abi, lisans uluslararası ilişkiler 2020'de kaçla kapatır en son? Dil puanım da var 76. Bir de maaş ortalama ne olur?? Hazırlandım baya da bunlara merak sardım :D

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
[MENTION=25550]Hüsain[/MENTION]

Merhaba,

Düz memurluklara atanabilirsiniz sanırım. (Ama İlla uluslararası ilişkiler mezunlarının başvurabileceği kadrolar açılırsa şansınızı daha fazla olur.)
Yeni atama düz memurlar 3800 civarı alıyorlar sanırım.
(Bir Maaş robotundan kendiniz de maaşınızı hesaplayabilirsiniz; aşağıya bir tanesini yapıştırıyorum. Derece kademe genelde 9/1 şeklinde oluyor.)

Dil puanınız işe yarar mı bilmiyorum. Ama 85-90 puan bandında olmanız şansınızı yükseltir bence.

https://www.memurlar.net/maas/

İsen Buga

Üye
Üye

Merhaba,

Düz memurluklara atanabilirsiniz sanırım. (Ama İlla uluslararası ilişkiler mezunlarının başvurabileceği kadrolar açılırsa şansınızı daha fazla olur.)
(Bir Maaş robotundan kendiniz de maaşınızı hesaplayabilirsiniz; aşağıya bir tanesini yapıştırıyorum. Derece kademe genelde 9/1 şeklinde oluyor.)

Dil puanınız işe yarar mı bilmiyorum. Ama 85-90 puan bandında olmanız şansınızı yükseltir bence.

O kadar maaş almıyorum epey eksik alıyormuşum dava açsam mı kı?
Unuttum 29 kardeşimize sitemim yok aşağı yukarı o kadar maaş alırız diye site hesaplama göndermiş. Yardımcı olmaya çalıştı Eyvallah kardeş..
Hesaplamaya baktım o kadar maaş alamıyorum benimkini gerçek maaşımdan çok yüksek gösteriyor keşke alsak..

Hüsain

Üye
Üye
O kadar maaş almıyorum epey eksik alıyormuşum dava açsam mı kı?
Unuttum 29 kardeşimize sitemim yok aşağı yukarı o kadar maaş alırız diye site hesaplama göndermiş. Yardımcı olmaya çalıştı Eyvallah kardeş..
Hesaplamaya baktım o kadar maaş alamıyorum benimkini gerçek maaşımdan çok yüksek gösteriyor keşke alsak..

Ne kadar maaş alıyorsunuz? Göreviniz nedir, lisans mezunu musunuz, ekpss ile mi atandınız?

İsen Buga

Üye
Üye
2000 yılında DMS ile atandım :).. Tahsilim lisans. Yüksek lisans terk ( terk olmasına rağmen kaportacı çırağı bile olamadım).

Devlet memurlarının maaşı gazate ve haberlerde görüldüğü kadar değildir. Daha düşüktür. Nete baktığımda 600 lira eksik alıyormuşum.
Sizin derdiniz maaş işe: sevabıyla günahıyla hiç girmeyin EKPSS sınavına, bırakım kamuyu özele gidin.
Diğer husus her kamu kurumlarında maaşlar değişkendir. Aşağı yukarı ha 100 lira eksik ha 200 lira fazla. Çok göze batmıyor.

Hüsain

Üye
Üye
2000 yılında DMS ile atandım :).. Tahsilim lisans. Yüksek lisans terk ( terk olmasına rağmen kaportacı çırağı bile olamadım).

Devlet memurlarının maaşı gazate ve haberlerde görüldüğü kadar değildir. Daha düşüktür. Nete baktığımda 600 lira eksik alıyormuşum.
Sizin derdiniz maaş işe: sevabıyla günahıyla hiç girmeyin EKPSS sınavına, bırakım kamuyu özele gidin.
Diğer husus her kamu kurumlarında maaşlar değişkendir. Aşağı yukarı ha 100 lira eksik ha 200 lira fazla. Çok göze batmıyor.

Böyle akıl veren insanlara bayılıyorum. Özelde yeterince çalıştım beyfendi!

gececi01

Üye
Üye

Merhaba,

Malumunuz 2020 ekpss 6 ay ertelendi yeni başvuru acaba alınırmı alınacaksa nereden takip edebiliriz

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
[MENTION=4669]gececi01[/MENTION]

Merhaba,

''Sınav için ek başvuru tarihi ile kuraya katılacak adayların başvuru yapacağı tarihler de sınav tarihine göre yeniden düzenlenerek duyurulacaktır''

Şeklinde bir açıklama yapılmış ösym sitesinde. Buradan anlaşılan ek başvuru hakkı verilecekmiş. Bu da ilerleyen günlerde açıklanacak diyor.

Siz ister resmi adreslerinden isterseniz de memurlar.net gibi sitelerden takip edebilirsiniz.

Ösym resmi web sitesinin adresini aşağıya yapıştırıyorum. Oradan kendiniz takip edebilirsiniz.

https://www.osym.gov.tr/TR,19185/2020.html

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
[MENTION=35]İsen Buga[/MENTION]

Benim maaşı memurlar.net maaş robotu 1-2 lira farkla tutturuyor.

Ben GİH (Genel İdari Hizmetler) sınıfı düz memurum. Tabii siz YHS (Yardımcı Hizmetler Sınıfı) sınıfıysanız maaşınız düşük olacaktır.

Tekerlekli Sandalye