Lise son sınıflar ÖMSS'ye girebilir mi?

BURAK ÇÖMEZ

Üye
Üye
merhaba ben lise son sınıf öğrencisiyim.Okullar haziranda kapanıyor ama ömss sınavı nisanda ben sınava girebilirmiyim?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Henüz sınav klavuzu açıklanmadı. Klavuz açıklanmadan bir şey söylemek doğru değil. Klavuzun açıklansın bi bu ve benzer soruların ançak o zaman verilir.

YassaX

Üye
Üye
merhaba ben lise son sınıf öğrencisiyim.Okullar haziranda kapanıyor ama ömss sınavı nisanda ben sınava girebilirmiyim?

ÖMSS 29 Nisan 2012 ÖYSM tarafından yapılacağını bilmeni isterim.. ÖMSS 2 senede bir yapılacak.. ÖMSS den puan alanlar tercih hakkı bakımında diğer sınav yapılana kadar geçerli olacak, yani yaklaşık 2 yıl gecerli olacak.. Senin durumun ise biraz karışık.. Netleşmesi icin Sınav KLavuzunun yayımlanmasını beklemen gerekecek.. Orada senin ve senin durumunla ilgili olanlar icin gerekli acıklamalar yer alacak... Sınav Klavuzu 15 Ocak ile 30 Ocak Arasında yayımlanmasını beklemekteyiz..Senin durumun icin önceki bazı sınavlarda şu şekilde uygulalar yapıldığını gördük : Okulundan " Dönem Sonunda Mezun Adayıdır " şeklinde bir yazı alarak ÖMSS ye girme şansın olabilir..Ancak yanlış anlama bu benim düşüncem.. Sınav Klavuzunda bu konularda yer alacağı kanaatindeyim... Hakkınızda İnşallah Hayırlısı Olur..

İlköğretim Mezunları ÖMSS ye Sadece Kura ile atanmak üzere başvuru yapabilirler.. ÖMSS 'de Sınava Girme Hakları Yoktur..Şu şekilde bir durum sözkonusudur : ömss başvuracak ilköğretim mezunları ilk etapta ömss başvuru formunu doldurup diğer evraklar kimlik sağlık raporu sertifika ömss başvuru bürölarına vereceklerdir daha sonra başvurunuz onaylandıktan bir süre sonra tercih kılavuzları yayınlanacaktır bu tercih kılavuzuna göre çalışmak istediğiniz kurumları kura başvuru belgesinde seçerek doldurup ilgili merkeze vermek suretiyle kuraya tabi olacaksınız.noter huzurunda bilgisayar ortamında yapılacak kura sonucu işe yerleştirileceksiniz .

İsen Buga

Üye
Üye
İmkan dahilinde izin verilirse ve 18 yaşınızı aştıysanız sınava mutlaka girin. Neticede mezun olduğunuzda belge götürürsünüz.

volkqn

Üye
Üye
sadece RAPORU OLAN değil mi. HERSEY KLAVUZDA MI YAZACAK

İsen Buga

Üye
Üye
Herşey klavuzda yazacak, kim nasıl gireceklerini, nasıl başvuru yapılacak, hangi belgelerin götürülmesi gerektiğini vs vs

YassaX

Üye
Üye
volkqn tabiki de % 40 ve üzeri Özürlü Raporu olanlar ÖMSS ye girebilecek.. Mezuniyet durumuna göre ise ya kura ya da sınav ile atanmaya çalışacak.. Klavuzda bütün detaylar yer alacaktır.. Az kaldı klavuzunda yayınlanmasına

Tekerlekli Sandalye