Maaşını çeken var mı

osmaniye 80

Üye
Üye
Hayirli olsun bugun heskesin sabirsizlikla bekledigi aylikkkkk maaslari yatmaya basladi ben cuma gunu alacamda nereye harcasam karar veremedim daha .........

SM-A710F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

mehata19

Üye
Üye
Arkadaşlar şaşıracak bişey yok. Olaya birde şöyle bakın Aralık ayına kadar beklemeyeceğiz.Ekim Kasım her ay para alacağız. Diğerinde maaşla çalışıyorduk şimdi yevmiyeli. Onun dışında kimse kimsenin hakkını falan yemiyor. Şimdi deseler 3 ay beklemeli 3 ayda bir ödenecek. Bu defada aylık kiram var günlük ekmek parası var diyeceğiz. Azcık olumlu bakalım lütfen.

orcunaral

Üye
Üye
Arkadaşlar şaşıracak bişey yok. Olaya birde şöyle bakın Aralık ayına kadar beklemeyeceğiz.Ekim Kasım her ay para alacağız. Diğerinde maaşla çalışıyorduk şimdi yevmiyeli. Onun dışında kimse kimsenin hakkını falan yemiyor. Şimdi deseler 3 ay beklemeli 3 ayda bir ödenecek. Bu defada aylık kiram var günlük ekmek parası var diyeceğiz. Azcık olumlu bakalım lütfen.

Biz senin gibi olumlu bakmıyorum senin durumun iyisi Kızılay var t.s.k var bağışla bulunan bilirsin

orcunaral

Üye
Üye
Kim miyim ben sus kes sesini diyen sensin bana

mehata19

Üye
Üye
orcunaral ne dediğini pek,hatta hiç anlamadım ama neyse.Yoksa sana anlatılacak çok şey var.Ne alaka durum iyiyle bağışla?Daha dün bu yüzden yöneticileri suçluyordun.Senin isteğin ne ben onu anlayamadım.Ayrıca bu iş benim isteğimlede aylığa dönmedi.Az kişilik sahibi ol her yazığınla insanlara sataşmadan,birilerini suçlamadan yorum yaz.İster olumlu bakarsın ister olumsuz.Ama karşındakilere az saygılı ol.

ad1l2

Üye
Üye
ben çektim bugün ve aylıklar halinde alacağız

ad1l2

Üye
Üye
evet en azından faturaları zamanında ödeyeceğiz elektriğim kesilmeyecek

serbetcimehmet

Üye
Üye
aynı sabit gün evde bakım maaşlarında uygulanabilse keşke

efsaneusta

Üye
Üye
Ne guzel iste aylık olması iyi oldu.birde aylıklara zam yapılsa daha iyi olur...

orcunaral

Üye
Üye
Adamın 800 tl sını veremedim aldıgım 502 tl adam bul paramı dıyoo

gececi01

Üye
Üye
ben utanıyorum burada yazılanları okudukca birisi neden aylık oldu birisi mahkemeye ver birisi adamın 800 kuruşunu veremedim ben napacam birisi neden önceden söylemedi devlet vallahi yazmayım diye kendimi 15 gündür tutuyorum artık dayanamadım yazdım gerçekten ayıp ayıp ayıp fakirlik Allahın bir lutfudur ayıp değildir devlet sana bir kaç kuruş veriyor bi sus be susda şükret benim durumum çokmu iyi 5 çocuk 3 tanesi okuyor 1 tanesine çeyiz diziyorum borç gırtlağa kadar bakkala yetmiyor elektrik su telefon hakeza kılı kırk yarıyoruz bir bakın son 3 yılda kaç defa sormuşum maaş günlerini kaç defa dert yanmışım benim gibi yapın kula dert anlatmayın kalk gece 3 de .çal kapyı ben geldim gene de utanıyorum de ama senden başka kime gideyim de o anlar seni sen leb demeden hemde o yalnız sende yalnız kal yalnız dosta dost ol ALLAH de sadece.

serbetcimehmet

Üye
Üye
Dogum tarihinin son rakkami 3 olanlarin hesabina ayin 8 de geciyor maaslar hesaplara ayin 8 cumartesiye geldiginden bugun ptt merkez subelerinden giselerden cekilebilir mi ?

yunus bozan

Üye
Üye
ben utanıyorum burada yazılanları okudukca birisi neden aylık oldu birisi mahkemeye ver birisi adamın 800 kuruşunu veremedim ben napacam birisi neden önceden söylemedi devlet vallahi yazmayım diye kendimi 15 gündür tutuyorum artık dayanamadım yazdım gerçekten ayıp ayıp ayıp fakirlik Allahın bir lutfudur ayıp değildir devlet sana bir kaç kuruş veriyor bi sus be susda şükret benim durumum çokmu iyi 5 çocuk 3 tanesi okuyor 1 tanesine çeyiz diziyorum borç gırtlağa kadar bakkala yetmiyor elektrik su telefon hakeza kılı kırk yarıyoruz bir bakın son 3 yılda kaç defa sormuşum maaş günlerini kaç defa dert yanmışım benim gibi yapın kula dert anlatmayın kalk gece 3 de .çal kapyı ben geldim gene de utanıyorum de ama senden başka kime gideyim de o anlar seni sen leb demeden hemde o yalnız sende yalnız kal yalnız dosta dost ol ALLAH de sadece.

aynen katılıyoru sana kardeşim..fakat az bile söyledin..tmm ben o arkadaşıda anlıyorum ona göre kendisini ayarlamış borç almış verememiş vs ama bu demek değildirki hayatını buraya dökeceksin hayır yani insan biraz mantıklı düşünmeli derki bu eylül ayının 2022 aylığında herkez madur oldu ve sebebi ise çok açık çok konuşuldu defalarca yazıldı 3 aylık 2022 maaşı aylık oldu yönetmenliktede 3 aylık peşin ödenir ibaresi var buda demek oluyorki haziranda aldığımız 3 aylık temmuz ve agustos ayının parasıda içindeydi dolayısıyla devlet doğal olarak 1 aylık yatırdı devletin bize bu konuda attığı bir tokat yok..şimdi o arkadaş bunları bildiği halde yazıyor hemde kaçtır yapıyor bunu ben görüyorum burdan arkadaşına 800 tl verceği varmış tmm da mübarek kimin vereceği yok ben tayyibin yiyeni değilimki benimde borçlarım var bendemi yazayım şuyum var buyum yok diye onun için hiç gereği yok hersey ortada aslında öyle yapıyor ya ben bizimle sanki dalgamı geçiyor düşüncesine giriyorum sonra allah versin allah versin diye cevap vermek istiyorum sonra vaz geçiyorum :D

orcunaral

Üye
Üye
aynen katılıyoru sana kardeşim..fakat az bile söyledin..tmm ben o arkadaşıda anlıyorum ona göre kendisini ayarlamış borç almış verememiş vs ama bu demek değildirki hayatını buraya dökeceksin hayır yani insan biraz mantıklı düşünmeli derki bu eylül ayının 2022 aylığında herkez madur oldu ve sebebi ise çok açık çok konuşuldu defalarca yazıldı 3 aylık 2022 maaşı aylık oldu yönetmenliktede 3 aylık peşin ödenir ibaresi var buda demek oluyorki haziranda aldığımız 3 aylık temmuz ve agustos ayının parasıda içindeydi dolayısıyla devlet doğal olarak 1 aylık yatırdı devletin bize bu konuda attığı bir tokat yok..şimdi o arkadaş bunları bildiği halde yazıyor hemde kaçtır yapıyor bunu ben görüyorum burdan arkadaşına 800 tl verceği varmış tmm da mübarek kimin vereceği yok ben tayyibin yiyeni değilimki benimde borçlarım var bendemi yazayım şuyum var buyum yok diye onun için hiç gereği yok hersey ortada aslında öyle yapıyor ya ben bizimle sanki dalgamı geçiyor düşüncesine giriyorum sonra allah versin allah versin diye cevap vermek istiyorum sonra vaz geçiyorum :D
ben tokat atılıyo demedımkı demekı sen tokat atılar sanoyosun allah sanada banada versın

yunus bozan

Üye
Üye
ben tokat atılıyo demedımkı demekı sen tokat atılar sanoyosun allah sanada banada versın

ben sana sen tokat atıyor devlet dedin dedimmi ben onu genel olarak söyledim benim çevremdede 2022 maaşı alan bir dünya insan var çoğusu devlete küfür ediyor tokat attı devlet diyor ben gerçeklerden bahsetsemde katılmıyolar hala temmuz ve agustosu soruyorlar...seninde sürekli 800 tl borcum var nasıl ödücem diye yazman saçma borca bakarsan herkesin borcu var millet isyanda buna ben dahil sen borcunu buraya yazınca bu insanların senin borcunu ödücenimi sanıyosun yada buraya yazıpta borcunmu siliniyor 1 kelimeyi 40 defa söylemek yersiz onun yerine başka konudan bahsede bilirsin ve giden gitti aylıklar alındı çoktandırda belli bir durum bilmem anlata biliyormuyum..hayır yani ister yaz ister yazma beni alakadar etmez arkadaşım sen sadece milleti üzerine güldürürsün ve boşuna emek vermiş olursun bence başka konular bul öyle daha çok dinlerler seni

Tekerlekli Sandalye