Mahkemede tanik ne yapar

AZAD21

Üye
Üye
Oncelikle piskiyatriden yuzde 80 sizoaffektif raporum var tedavi halen goruyorum gecen yil kendimi bir olayin icinde gordum mahkemeden tebligat gelmis polisler beni tanik olarak gostermis mahkeme kasimin 9 unda gitmekte istemiyorum saniklar cok tehlikeli sayet giitseem de engelli raporumu saglik sorunlarimi hakime anlatayimmi hakim dikkate alirmi mahkemede kimle muhatap olacagim saniklarla yuz yuze gelecekmiyim

fsakka34

Üye
Üye
Oncelikle piskiyatriden yuzde 80 sizoaffektif raporum var tedavi halen goruyorum gecen yil kendimi bir olayin icinde gordum mahkemeden tebligat gelmis polisler beni tanik olarak gostermis mahkeme kasimin 9 unda gitmekte istemiyorum saniklar cok tehlikeli sayet giitseem de engelli raporumu saglik sorunlarimi hakime anlatayimmi hakim dikkate alirmi mahkemede kimle muhatap olacagim saniklarla yuz yuze gelecekmiyim
Merhaba, Tanıklıktan çekilme hakkınız var bunun için mahkemeye gitmeli ve tanıklık yapmak istemediğinizi tanıklıktan çekilmek istediğinizi söylemeniz yeterli. Zorunlu tanıklık değil ise tanıklık yapmanıza gerek yok. Yada gidin ben rahatsızım raporum var hatırlayamıyorum şuan demeniz yeterli.

fsakka34

Üye
Üye
Merak etmeyin tanık olmak zorunda değilsiniz. Tanıklıktan çekilme hakkınızı kullanabilirsiniz.

AZAD21

Üye
Üye
Akrabal olanlar tanikliktan cekilebilir diyor ben akrabalari degilim

fsakka34

Üye
Üye
Tanıklıktan çekilmek için akraba olmanıza gerek yok. Çekilmeseniz bile mahkemede olayı tam olarak hatırlayamıyorum deseniz yeterli. Daha önce bir olayda bende tanık olmuştum. Mahkemede tanıklık yapmak istemiyorum olayı da tam hatırlamıyorum dediğim için tamam çıkabilirsin dedi çıkardı hakim.

AZAD21

Üye
Üye
Saniklarla yuz yuze geliyormusun

AZAD21

Üye
Üye
Duruşmaya katilmak istemiyorum mahkemeden once yani durusmadan once ilgili bir merci yokmu gidip ifade versemm taniklik yapsam saniklar cok tehlikeli saniklarla yuz yuze gelmek istemiyorum

fsakka34

Üye
Üye
Duruşmaya katilmak istemiyorum mahkemeden once yani durusmadan once ilgili bir merci yokmu gidip ifade versemm taniklik yapsam saniklar cok tehlikeli saniklarla yuz yuze gelmek istemiyorum
Hangi mahkemede ise duruşma kalemine giderek durumu anlatabilir yazılı olarak tanık ifadesi verebilir,yada tanıklık yapmak istemediğinize dair dilekçe verebilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye