Maliye %60 olan raporumu %40'a indirdi. Ne yapmalıyım?

çhehov

Üye
Üye
arakdaşlar ben 2.5 sene önce işe girdim. işe girerken verdiğim raporun oranı %60, daha sonrada vergi indirmi için almış olduğum raporda %60 ama maliye bunu %40 olarak kabul etti. ben ozaman uğraşmadım ama bu sene uğraşacam. yeniden rapor alıp onunla tekrar vergi indirimine başvurmak istiyorum. bu yöntemle sonuç alırmıyım?

sizin tavsiyeniz nelerdir, ne yapabilirim?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İlk işe giriş tarihin nedir. Ona göre emekliliğini hesaplayalım bakalım süre açısından arada fazla açık varmı? Arada fazla bi açık yoksa bence hiç uğraşma.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
1999'da işe giren sakatlık oranı, %40-59 arası olanlar 18 yıl 4080 günle, sakatlık oranı %60-79 arası olanlar 17 yıl 3840 günle emekli olur.

Yani sizin rapor oranınızın aşağı çekilmesi size aşağı yukarı bir yıl geç emekli olmaya mal olmuş. Öte yandan vergi indirimi belgesi almanız (bu oran %40 olsa dahi) iyi bir gelişme. Zira vergi indirimi belgesi bir kereye mahsus alınır ve bakidir. Siz her şart altında engelli emekliliğini hak etmişsiniz ve kimse bu aşamada sizden bu hakkı alamaz.
Orana itiraz edebilirsiniz. Bu hakkınız var. Ama bana göre uğraşmaya değmez. İtiraz ettiğinizde karşınıza bir yığın zorluk çıkacaktır. Tabi karar yine size ait. Ben kişisel fikrimi yazdım.

çhehov

Üye
Üye
itiraz etmeyi düşünüyordum ama vazgeçtim senin de dediğin gibi değmezmiş! teşekkür

İsen Buga

Üye
Üye
bence itiraz et...
Çünkü aylık kaybınız yaklaşık 20 lira..
:)..

Tekerlekli Sandalye