Maliye tarafından düşürülen rapor oranına itiraz için yapılması gerekenler nelerdir?

aslan28

Üye
Üye
merhaba arkadaşlar benim bir arkadaşım yüzde 45 devlet hastanesinden rapor aldı ve bunu vergi indirimnden yaralanmak için ankara ya maliyeye gönderildi
ankarada olan yüzde 45 oranını yüzde 20 ye düşürmüş ve arkadaşımda itiraz etmek istiyor bunun itiraz yolu nedir şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Şöyle bir dilekce ile karara itiraz edebilirsiniz.

T.C. MALİYE BAKANLIĞI Gelir İdaresi Başkanlığı

Konu : Raporumda gerçekleştirilen oran değişikliğine itirazım

.................. VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞINA
(Mükellef Hizmetleri Gelir Vergileri Grup Müdürlüğü)

İlgi : ..................gün ve .................. sayılı yazınız.

…../…../2008 tarihinde vergi indirim belgesi almak için tarafınıza gönderilmiş olan ……/…../………… tarihli raporumda rapor derecem %....... dır ancak sizin tarafınızdan benim yeni rapor yönetmeliğine göre almış olduğum rapor derecem %...... düşürülerek tarafıma %........ olarak gönderilmiştir. ( Resmi Gazete Tarihi: 16.07.2006 resmi Gazete Sayısı: 26230 yayımlanan özürlülük ölçütü, sınıflandırması ve özürlülere verilecek Sağlık kurulu raporları hakkında yönetmeliğin ekinde yer alan özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranları) cetveli ve hesaplama tablosuna göre belirlenen oranlar sabit olup bizzat beni muayene eden doktor tarafından rapora işlenmiştir. İlgili cetvel kabul edilmişken, bizzat konunun uzmanı doktor tarafından muayene gerçekleştirilmek suretiyle rapor tanzim edilmişken engel oranımın beni görmeden ilgili komisyon tarafından söz konusu cetvele rağmen %..... düşürülmesinin yasaya aykırı olduğu kanaatindeyim. Bu nedenle raporumda yapılan oran değişikliğine itiraz eder raporumun değişiklik yapılmaksızın kabul edilmesini arz ederim.

aslan28

Üye
Üye
çok teşekkür ederim halil bey

Tekerlekli Sandalye