Marmara hastanesi engelleri raporu

Black widow

Üye
Üye
Ben 2012 yılın da göz için engelli raporu aldım. Marmara hastanesinden %70 oranın da şimdi yenilemem gerekti ve %32 verdiler sağ gözüm hiç görmüyor sadece 10 cm için de olan el hareketlerini görebiliyorum. Sol gözüm uzağı görmüyor. Eski raporum da bunlar yazarken yeni raporum da sadece oct oranların yazıyor. Gözümün normal bir yapısı var evet ama göz gelişmemiş. Lütfi kırdara direk gitsem raporu iptal etmeden yeni rapor çıkarta bilir miyim? Kanser de atlattım lenfoma 1 sene öncesine kadar onundan da rapor alabilir miyim? Seri taktik 😂

İsen Buga

Üye
Üye
Başka hastaneye giderseniz İsterseniz başka ilde olsun. Kapı önüne koyarlar sizi. Çünkü rapor verilmiş ve işlemler bitti ki daha ne istiyorsun...
Seri taktikleri bu.
Gerçek olsa idi diyelim ki sizin her gittiğin hastaneden farklı rapor oranı alırsınız. Ama içlerinden birini seçip bende bu rahatsızlık var diğer raporlar için kusura bakma ve diğer raporları size göstermem dedirtmemek için seri taktik uygularlar sana..

yani şaka bir yana..
E nabız sisteminde şuan aldığınız rapor gözüktüğü için yenisi 2 yıl içinde vermezler.
Ama bir noktada: 6 ay bekleyeceksin. Yeni rahatsızlık belirteceksiniz. Diyelim (geçmiş olsun bu arada allah sifalarını her daim etsin) kanser atlattım ekletmem lazım dediğinizde. İncelemeye alırlar sizi. eğer kanser belirtisi atlattığınızı tespit ederse (yanlış anlama herkes kanserim der doktor emin olmak için incelemeye alır onu demek istedim..). Sisteme isim işler ve eldeki rapor eski olarak kabul eder ama göz muayenesine %32 yazar yine. Belki az belki çok yazar. Doktorunuzun insiyatifine kalmış.

Yani kanser olduğunuzu atlattığınıza tamam derse işlem başlar: ya da inceleme sonrası kanser yok öyle birşey derse bu sefer komple kapı dışarı ederler. Eldeki rapor kullan diye..

Ne yapmak gerekiyor: en az 2 sene beklemek yeniden muayene olmak.
ya da
1. kuralı yukarıda söyledim: 6 ay beklemek.
2. kural eldeki rapor çıkış tarihi itibari ile 30 gün içinde il sağlığa gidip rapor itiraz birimi var orada eldeki rapora itiraz etmek: sizi hemen yeniden muayeneye gönderirler. yoksa itiraz etmezseniz 2 sene beklemek zorundasınız.

Kolay gelsin.
cidden geçmiş olsun: büyük atlatmışsınız...

Son düzenleme:
Tekerlekli Sandalye