MEB Engelli Personel olarak atandım. Sınav İptal edilirse durumum ne olur?

AliAdnan

Üye
Üye
Herkese selamlar Milli Eğitim Bakanlığı (M.E.B) Engelli Personel alımın da öğretmen olarak atandım. Uzun yıllardır beklemedeydim. Bu atama beni baya sevindirdi. Ancak bu akşam haberleri izlerken sevincim amiyane tabirle kursağım da kaldı.
2010 Yılı KPSS usulsüzlük yapıldığı üzerine bilgiler varmış. Söylenene göre yaklaşık 500 kişi tüm soruları cevaplamış. Buda soruların sızdırıldığına delil olarak gösteriliyor. Ve 2010 yılı KPSS si iptal edilebilirmiş.

Bir an için 2010 da yapılan KPSS sınavında birilerinin soruları dışarıyı sızdırdığını Ya da doğru yanıtların içeri sızdırıldığını varsayalım. Peki bu sınava iptal olursa bu sınava yıllarca hazırlanan ve yılların emeğiyle hak ettiği puanı alan bizlerin hakkı ne olacak?

Belki 5-10 kişi usulsüzlük yapmıştır yapmamıştır diyemem ama eminimki binlerce kişide bileğinin hakkıyla soruları yapmıştır. Bu sınavı kazandık ve atamamız yapıldı Şayet bu sınav iptal edilirse çok büyük bir hak ihlali olur.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bu sınava 10 binlerce kişi girdi. Ve binlercesinin ataması gerçekleşti. Bu aşamadan sonra sınavın iptal edilmesi bana göre imkansız gibi birşeydir.

Eren

Üye
M.E.B. engelli açığı 10Bin üzeridir.

yani bu konuda dava açılsa bile dahası kazanılsa bile

MEBé atanılan atılamaz !

AliAdnan

Üye
Üye
Eren kardeş sınav iptal edilse dahi bizi etkilemez mi?

kalibre

Üye
Üye
Merhabalar, bir kaç danıştay kararı var. Görünün o ki, sınav iptali beraberinde atama iptalini de getiriyor.Dileyelim ki, kopya çekenler bir kenara ayrılır, tümden sınav iptal edilmez.

DÜŞ GEZGİNİ

Üye
Üye
Milli Eğitim bakanlığı bir açıklama yaparak alımı yapılan 30 bin öğretmenin atamalarıni iptal edilmeyeceğini söyledi.
Temmuz ayında yapılan KPSS sınavınında geçerli olduğunu açıklandı.
Endişelenecek bir durum yok yani.

Eren

Üye
engellilerin durumu farklı bir statüde olduğu için !

1. zorunlu istihtam kapsamında engellilerin hakları her şekilde korunur ! ( korunması gerekir )

yani boşuna stres oluncak bir durum yok zaten stres olsanda bir şey olmaz !

Tekerlekli Sandalye