Meclise Sunulacak Torba Teklifinde Yeni düzenleme

ahmet34

Üye
Üye
keşke her engelliye şartsız maas baglansa,sankı emeklı olmuscasına
cunku evdekı 20 yasındakı genc evlenmek ıcın ıse gırıp dugun parası bırıktırse,aıle gelırıne dahıl edılıp engellı maası baglanmasa,o gencınde gelecegı ıcın para bırıktırememesıne neden olabılıyor,bu olayı tv de bır bayanda dıle getırmıstı,20 yasında cocuk ıse gırınce kestıler demıstı

ahmet34

Üye
Üye
ben her engellıye şartsız maas baglanmasını temennı ederım,yada emeklı edılmesını boylece her ay maas alır ne guzel olurdu.hem bu hayatta mutlu olurlar hem kendılerıne omurboyu maas sayesınde mutlu olurlar:eek:

okatur

Üye
Üye
yok yahuu benim şaştığım bu kanunları veren sadece chp bir kaç tanede mhp var adam bi bakım parası ile engellileri adeta eve hapsetti ve sanki başka parti glse bu hakları alacakmış gibi bir kanı oluşturuldu engelli olanların ailelerinde, gücümüzün farkında değiliz ve bu böyle devam edecek çünkü çok büyük korkutmuşlar aileleri aba altından sopa misali...
şimdi düşünmenizi istiyorum, şöyle 300 400 kişilik bir engelli ve aile grubu meclise yada c.başkanlığına yürüse ve haklarımızın verilmesini istese iyi olmazmı, olur ama işte o korku, ya bakım parası veya 2022 kesilirse, dedimya adamlar tezgahı kurdu ve tıkır tıkır işletiyorlar ah ankarada ben olacatımki siz o zaman görecektiniz nasıl diklenileceğini, dernekler var ama sadece kendilerine var engelli için değil, engellilerin sırtından servet yığmak için var...

https://komisyon.tbmm.gov.tr/tasari_teklif.php

BurcuZehra

Üye
Üye
Geçenler de bir haber gordum arkadaslarda söyledi, evde bakim maaşı alana emeklilik diye ,bu olay yasalaştı mi acaba bilgisi olan var mı.

ASUS_Z00MD cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

ahmet34

Üye
Üye
engellıye bakana maas artı sgk ıyı olur

leon3453

Üye
Üye
engellılerı dınlencı yaptılar

leon3453

Üye
Üye
yetkılılere yazıyorum bu konu hakkında hıc bırı cevap vermıyor

from.istanbul

Üye
Üye
Ben tam anlamadım..2018 yılı Mart ayından Kasım ayına kadar, gelir durumundan dolayı maaşım kesilmişti..
Sonra Kasım ayında tekrar bağlandı..
Aradadki 8 aylık kesinti mi iade edilecek?

leon3453

Üye
Üye
Ben tam anlamadım..2018 yılı Mart ayından Kasım ayına kadar, gelir durumundan dolayı maaşım kesilmişti..
Sonra Kasım ayında tekrar bağlandı..
Aradadki 8 aylık kesinti mi iade edilecek?

Sen yine sanslısın benimkinin hepten kestiler Hem engelliye arac alabılırsın dıyorlar alıncada karsına rayıc bedel cıkıyor bu seferde gelırın yukseldı dıye maası kesıolar bu nasıl mantık Allah askına

from.istanbul

Üye
Üye
Türkiye'de 9 Milyon civarı engelli var ve bunların 1-1.5 milyon kadarı maaş alıyor..
Diğerleri çalışıyor ya da maddi durumları iyi..
Araba alınca da durumu iyi olanlar grubuna girmiş oluyorsun..
Kesilmesi normal..
Yani devlet engelli olan herkese maaş vermiyor..

leon3453

Üye
Üye
Türkiye'de 9 Milyon civarı engelli var ve bunların 1-1.5 milyon kadarı maaş alıyor..
Diğerleri çalışıyor ya da maddi durumları iyi..
Araba alınca da durumu iyi olanlar grubuna girmiş oluyorsun..
Kesilmesi normal..
Yani devlet engelli olan herkese maaş vermiyor..

Arabayı alırken bu arac daha sonra sıze gelır olarak sayılcak dıye kımse soylemedı soylense almazdık herhalde akıl var mantık var hem devletın engllye hakkı dedıler sonra rayıc bedelı var deyıp gelırden saydılar bunun nesı adalet devletın verdıgı yardım (bakım parası) gelırden sayılıyor bu nasıl olur ya

Tekerlekli Sandalye