Memurum. Kurum değiştirmek için sınava girmek istiyorum?

Ghaneli

Üye
Üye
Askeri bir kurumda memurum 1978 doğumluyum ( yaş sınırı varmi?) Sınava girme hakkım varmı yüksek puan alırsam atanma hakkım varmı?
2013 yılındaki sinava girmeyi düşünüyorum

YassaX

Üye
Üye
Ghaneli ; 2013 Yılındaki Sınavdan Kastınız Nedir ? Hangi Sınav ? Ayrıca ; Engelli Memur musunuz ? ÖMSS nin 2. Sınavı mı Kastediyorsunuz ? Engelli Raporunuz Var mı ? Genel anlamda Daha fazla detay vermeniz lazım ki sorunuzu hem anlayalım hem de cevaplayalım ...

Saygılar ...

Ghaneli

Üye
Üye
2002 den beri özürlü memur olarak çalışmaktayım. ÖMMS nin ilk sınavını kaçırdım 2013 yılında açılırsa ona gireceğim. Lise mezunu olarak 80 ve üzeri puan alırsam atanirmıyım.

MATRA

Üye
Üye
Kurumlar arası geçiş

2002 den beri özürlü memur olarak çalışmaktayım. ÖMMS nin ilk sınavını kaçırdım 2013 yılında açılırsa ona gireceğim. Lise mezunu olarak 80 ve üzeri puan alırsam atanirmıyım.

Ghaneli; Arkadaşım devlet memurusun bunları kurum içindende öğrenebilirsin. Kurumlar arası geçişte gitmek istediğiniz krumdaki kadro boşluğu önemli.
Bu konularda devlet per.dair. yetkili.ayrıca çalıştığın krumunda onay vermesi lazım. Bizler bunları burda daha önce yazdık kurumlar arası geçiş var diye. bu sınavlarda biz daha çok arkadaşımız devlette çalıssın ve istihdam edilsin diyoruz.sözüm senin üzerinden genele.Devlet dairelerinde çalışan arkadaşlar; kurumlar arası geçiş imkanlarınızı kullanabilirsiniz.

YassaX

Üye
Üye

Ghaneli ; öncelikle ÖMSS 2013 yılında kesinlikle yapılmayacak ... 2012 ÖMSS 29 Nisan 2012 Tarihinde yapıldı. En az 2 sene bu sınav geçerli ... 2014 Nisan'dan sonra ÖMSS nin 2. Sınavının yapılması sözkonusu olabilir, tabiki Kamu Kurumlarında Engelli Açığı olduğu sürece ... Şu puanla bu puanla atanabilir misiniz sorusu bu aşamada gereksiz bir soru ... MATRA Arkadaşımız size açıklayıcı ve güzel bir cevap vermiş ... Devlet Personel Başkanlığından da bu konuda bilgi almanız mümkün. Aynı zamanda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da size yardımcı olacaktır ...

Saygılar ...

Ghaneli

Üye
Üye
Teşekkürler saolun

Tekerlekli Sandalye