Merdiven çıkabilen akülü sandalye projem

• Konuyu başlatan ENB ÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ÜYESİ

Guest
Herkese merabalar forumda yeniyim ve bu benim ilk mesajım. Şu an başlıktada bahsedildiği gibi bir sandalye üzerinde çalışmaktayım. Tamamen kendi tasarımım ve teşvik bulduğum takdirde 10-15.000 TL arası satış fiyatı olacak

şu anki prototip 65 kg ağırlığında ve 100 kg kadar olan kişiler için. 45 derecelik eğimlerde sorunsuz tırmanabilecek şekilde tasarlandı.

aynı zamanda ayakta durma pozisyonu da alabilecek. piyasadaki sistemler gibi kaldır kitle mekanizmaları yerine pozisyon kontrollü olacak. yani istenilen yüksekliğe ayarlanabilir olacak

şu an üzerinde hala çalışıyorum kolay sökülebilir ve takılabilir olması için. bu şekilde sistemi gerektiğinde otomobil ile taşıyabileceksiniz.

benim sizden talebim bunu kullanacak kişiler olarak sizlerin önerileri
kısaca bu projenin ortak bir proje haline gelmesi

fotoğraf koymak isterdim ama kullandığım mekanizmaların şimdilik ortaya çıkmasını istemiyorum. bu hem benim emeklerim ziyan olmasına hemde sandalyenin satışfiyatının olumsuz yönde etkilenmesine sebep olacaktır.

ankara'da yaşıyorum ve sistemi görmek isteyen arkadaşlara memnuniyetle gösterebilirim (tabi detaylı olmayanları )

teşvik konusunda şu an bazı problemler yaşıyorum. belki bu konuda da siz bana yardımcı olabilirsiniz (derneklerle iletişime geçmem hususunda yardımcı olabilirsiniz)

Maddi destek sağlayan her kuruluş dernek vs verdikleri teşviğin karşılığını kesinlikle geri alacak. Bu kadar emin konuşmamdaki sebep sistemden kesinlikle emin olmam.

Telefon numaram aşağıda isterseniz gecenin 4ünde arayın. en fazla 3 dakkada ayılır kendime gelirim rahatça konuşabiliriz

Ali AKÇAY
0505 698 01 58

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Fiyat Türkiye şartlarına göre pahalı gelse de benzer ürünlere nazaran 3-4 kat ucuz yinede.

Sandalyenin sökülür olması büyük bir avantaj. Neredeyse 20 yıllık bir akülü sandalye kullanıcısı olarak en büyük sıkıntım akülü sandalyemi her araca sığdıramamak. Söz konusu sandalyede böylesi bir özelliğin bulunması çoğu kişinin işine yarayacaktır. Tabi bu parçaların sökülüp takılması kolay olmalı. Söküp takma işlemi bir saat falan sürerse hiç bir cazibesi kalmaz.

Sandalyenin ağırlığı da çok önemli. Siz yazmamışsınız ama size tavsiyem 50- 70 kg arasında bir ağırlık ta olmasıdır. Önceleri kullandığım sandalye 80 kg idi otomobile nakli sırasında aileden bir kaç kişi bel fıtığı tehlikesi atlattı şu an kullandığım araç 55 kg ve ben çok memnunum.

Sandalyenin 360 derece dönebilmesi özellikle dar alanlarda kullanıcıya büyük kolaylık sağlayacaktır. Tabi birde merdivenleri ne kadarlık bir zaman aralığında çıkabildiği de çok önemli. Bunun yanı sıra aracın ebatları kapılar gözüne alınarak tasarlanmalı. Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Çalışmalarınızda başarılar dilerim

E

ENB ÜYESİ

Guest
herkese selamlar sanayi bakanlığından beklediğim destek çıkmadı malesef artık ürün geliştirmek ve oluşturmak imkansız herkese yardımları için teşekkür ederim

Tekerlekli Sandalye