Muhtaç olmama nedeni ile kesilen engelli aylığı

ramoo

Üye
Üye
2021 den beri engelli aylığı alıyorum haziran 17 sinde kesildi maaşım muhtaç olmama nedeniyle diye kesildi. Amcam bizimle beraber yaşıyor oda engelli onun engelli maaşı devam ediyor halen e devletten ikametgaha baktığımda amcamla birlikte 6 kişi görünüyor sormak istediğim şu amcamın kesilmemişken benim neden kesildi yardımcı olursan sevinirim

septik

Editör
Editör
Aynı hanede olup bir kişinin engelli aylığı kesilmiyor diğerinin kesiliyorsa bir hata vardır, Sizin muhtaç olmamanız demek hane geliri yüksek anlamına gelir bu sefer amcanızda aynı hanede olduğu için onunda yüksek olması ve kesilmesi gerekirdi.
Hafta içi 144 ü arayıp hata olup olmadığını sorun, sydv na itiraz dilekçesi yazabilirsiniz.

Timsah

Üye
Üye
Oglum icin engelli aylığına muracat ettim az once baktim reddedildi muhtac olmama nedeni ile diyor esim emekli 7500 tl aliyor zam gelmedi zaten evde bakim 5097 olsa 950 aile destek aliyorum 2006 model 180000 bin degerinde arac var 1650 tl kira ödüyorum gelir sınırı 3800 tl olduguna göre neye göre hesaplama yapiyorlar anlamiyorum evde 4 kisiyiz bilen birisi hesapliyabilirmi acaba itiraz edebilirmiyim

ramoo

Üye
Üye
Aynı hanede olup bir kişinin engelli aylığı kesilmiyor diğerinin kesiliyorsa bir hata vardır, Sizin muhtaç olmamanız demek hane geliri yüksek anlamına gelir bu sefer amcanızda aynı hanede olduğu için onunda yüksek olması ve kesilmesi gerekirdi.
Hafta içi 144 ü arayıp hata olup olmadığını sorun, sydv na itiraz dilekçesi yazabilirsiniz.
İlçede bulunan sydv ye gittim üzerinizde bunlar bunlar var dediler o yüzden olmuyor dediler amcamın engelli maaşının kesilmeme sebebide onu ayrı ikametgahta gösterdik dediler ama e devlette bizle aynı ikametgahta görünüyor ve başvurmak istedim tekrar ordakiler şuan olmaz biz size başvuru olacağı zaman arayacağız dedi anlamadığım belli zamanlardamı başvuru yapabiliyorum

septik

Editör
Editör
Oglum icin engelli aylığına muracat ettim az once baktim reddedildi muhtac olmama nedeni ile diyor esim emekli 7500 tl aliyor zam gelmedi zaten evde bakim 5097 olsa 950 aile destek aliyorum 2006 model 180000 bin degerinde arac var 1650 tl kira ödüyorum gelir sınırı 3800 tl olduguna göre neye göre hesaplama yapiyorlar anlamiyorum evde 4 kisiyiz bilen birisi hesapliyabilirmi acaba itiraz edebilirmiyim
Sizin ve eşinizin zerine herhangi bir mal mülk kaydınız yoksa hesaba göre engelli maaşı bağlanması gerekir. Önce sydv ne bir itiraz dilekçesi yazın olumsuz cevap almanız halinde Cimere şikayet edin.

İlçede bulunan sydv ye gittim üzerinizde bunlar bunlar var dediler o yüzden olmuyor dediler amcamın engelli maaşının kesilmeme sebebide onu ayrı ikametgahta gösterdik dediler ama e devlette bizle aynı ikametgahta görünüyor ve başvurmak istedim tekrar ordakiler şuan olmaz biz size başvuru olacağı zaman arayacağız dedi anlamadığım belli zamanlardamı başvuru yapabiliyorum

Cimere şikayet edin.

Timsah

Üye
Üye
Bugün gittim eşimin geriye dönük 1 yillik maaşını toplayip 12 ye boluyorlar cikan sonucu gelir diye ekliyorlar esim 3 aydir calismiyo itiraz icin 1 ay beklemem gerekiyormus

Nikee

Üye
Üye
Sed ödemesi alan arkadaşlar gözünüz aydın

ALTUNAY

Üye
Üye
Geçtiğimiz salı günü arkadasimin başvurusu için sosyal hiz.lere gittik.
Henüz yeni belirlenen "Gelir Seviyesi Resmi" olarak bize ulaşmadı , şuan eskieye göre hesaplanıyor. Ama sizin kontroller falan bitene kadar yeni hesaplama oranı gelir dediler.
Belki red verme gerekçeleri bu olabilir mi acaba.

Timsah

Üye
Üye
Yok sordum esimin geriye dönük calismalarini 1 yillik topluyorlar cikan rakami 12 ye bölüyorlar gelire ekliyorlar bunu sadece bizim burda işi bilmez bir memur var o yapiyo
Mevzuat böyleymiş bunu heryer uygulamiyabilir diyor bide ne yapsam boş hakkımızı yiyiyorlar bunlarin gibilerini memur yapiyorlar

Tekerlekli Sandalye